"Гіацинт", "Оплот" та інші: військова техніка на Хрещатику спричинила фурор у столиці

"Гіацинт", "Оплот" та інші: військова техніка на Хрещатику спричинила фурор у столиці

Танки та бойові машини завезли на головну вулицю Києва минулої ночі.

Від ранку в центрі Києва великий інтерес у перехожих викликала військова техніка, котру завезли минулої ночі для експонування з нагоди Дня Незалежності України. Потік глядачів не вщухав увесь день, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Люди фотографувалися, знайомилися з технічними характеристики зразків озброєння, спілкувалися про побачене. Цікавих не розігнав навіть добрячий дощ – люди, зачувши про виставку, зривалися з фотоаппаратами навіть у розпал робочого дня, дехто приходив замість обідньої перерви. "Дуже цікаво! Я вперше так бачу таку техніку дуже близько. Гордість за державу, що є в нас міць така, що все в нас буде добре", - розповів про свої враження один із глядачів.

На Хрещатик вивели десятки одиниць військової техніки

На Хрещатик вивели десятки одиниць військової техніки

Уся техніка аж блищить, але увесь лоск лише напоказ, бо більшість цих експонтаів першими виходили на оборону державного кордону ще в 2014 році. Машини не просто понюхали фронтового пороху, а й були поранені в боях – наприклад, "Гіацинт" захищав Луганщину із перших днів війни і був підбитий ворогом. Нині ж після ремонту він знову готовий до бою, і, як обіцяють, одразу після виставки поїде на схід. "26-та бердичівська артилерійська бригада. Стріляє на 28 кілометрів, калібр 150 – страшна штука! Її сепаратисти дуже бояться", - каже старший механік Дмитро Богун.

Зірка експозиції – сучасний український бойовий танк "Оплот", розроблений Харківським конструкторським бюро машинобудування. Він найпрудкіший серед усіх, які є на озброєнні української армії, а також єдиний не радянського виробництва. Проте танк досі не запустили в масове виробництво, хоч він би міг протидіяти одному з кращих російський танків "Армата".

Ледь не кожен відвідувач виставки військової техніки перепитує, коли ж уся ця краса поїде на підмогу солдатам на фронт. А наймолодших глядачів виставка надихнула на серйозні питання: які подальші плани влади в зоні АТО та взагалі, яким буде вирішення цього збройного конфлікту. Можливо, якісь відповіді пролунають уже в четвер, коли перші особи держави офіційно відкриють цю виставку.

Кореспондент ТСН Ганна Бока

Фото: ТСН.ua

Повʼязані теми:

Наступна публікація