Геращенко: "Смерть волонтера Кучапіна не розслідують як вбивство"

Геращенко: "Смерть волонтера Кучапіна не розслідують як вбивство"

Геращенко: "Смерть волонтера Кучапіна не розслідують як вбивство"

Фото: із соцмереж

Наразі проводяться гістологічна, хімічна і фармакологічна експертизи.

Смерть волонтера Олексія Кучапіна не розслідують, як вбивство, оскільки слідів насильницької смерті на тілі виявлено не було.

Про це повідомив заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко 24 липня, коли вийшов до активістів на акцію "Що насправді сталося з Олексієм Кучапіним?" перед будівлею МВС. Таку інформацію оприлюднила у Facebook одна з організаторок акції Наталя Луньо.

Активістка навела основні тези Антона Геращенка:

  • оскільки слідів насильницької смерті на тілі виявлено не було, смерть не розслідують як вбивство;
  • проводиться гістологічна, хімічна і фармакологічна експертиза;
  • тіло вже у морзі, й дружина може його забрати;
  • перший висновок криміналістів з результатів експертизи матеріалу дивана – рідина, що в нього всоталася, виділилася внаслідок гниття;
  • якщо в когось є якась інформація, яка вказує на вбивство і може допомогти слідчим, ця людина може її надати поліції.

Зазначимо, напередодні організатори акції висунули низку вимог до поліції:

  • опрацювати версію про вбивство;
  • провести хімічну експертизу;
  • перевірити, чи погрожували Олексію;
  • перевірити, чи справді Олексій рятував людей із рабства та допомагав людям у ситуаціях з квартирними аферами;
  • відсторонити від слідства тих, хто веде його зараз.

У той же час Наталія Луньо зазначила, що не вірить у те, що Олексій помер своєю смертю, оскільки він вірянин і не міг вчинити самогубство. Крім того, активістка зауважила, що близькі і рідні нібито просили більше не привертати уваги до події.

"Вчора, як тільки ми опублікували подію акції, нам стали писати люди про те, що, мовляв, Захарія Керстюк поширює неправдиву інформацію, а рідні Олексія приймають версію поліції про "природну смерть". Тіло Олексія рідним не показали. На сторінці "Дому милосердя" з’явився допис з тією ж інформацією та проханням не привертати більше уваги до ситуації начебто від рідних і близьких Олексія. Утім, акція відбудеться й увагу ми будемо привертати. Якщо є інформація про погрози, які отримувала людина, загибла за загадкових обставин, то поліція має її перевіряти. Нехай спілкується з Захарієм Керстюком і дізнається, які його мотиви і звідки інформація про погрози", - підкреслила Луньо.

Сьогодні, 24 липня, у Деснянському управлінні поліції Києва ТСН.ua сказали, що кваліфікація "природна смерть" не змінювалась.

У той же час у "Домі милосердя Київ", керівником якого був Кучапін, заявили, що "поліція спрацювала професійно, оперативно, в рамках прийнятих процедур, і ми дуже вдячні за співробітництво. Жодних претензій до дій органів влади немає".

У "Домі милосердя" окремо зауважили, що номер картки дружини Олексія Олени, який розповсюджується соціальними мережами, не дійсний.

Також там розповіли, що прощальна церемонія з Олексієм Кучапіним відбудеться 25 липня у церкві Св. Катерини о 10.00. За адресою: вул. Лютеранська 22.

 

Дорогі наші партнери і друзі! Ми дуже вдячні всім, хто доклав зусиль, розповсюджуючи інформацію про ситуацію з Олексієм...

Опубліковано Дім Милосердя Київ Четвер, 23 липня 2020 р.

Нагадаємо, що 16 липня у Києві зник керівник ГО "Будинок милосердя Київ" Олексій Кучапін. Чоловік сказав рідним, що їде у Дніпро, і після цього зв'язок із ним перервався.

Його тіло знайшли у орендованій квартирі у Дніпровському районі столиці 22 липня. У поліції повідомили, що під час попереднього огляду тіла криміналісти не виявили зовнішніх ознак насильницької смерті. Остаточну причину смерті буде встановлено після проведення судово-медичної експертизи. Враховуючи нові обставини, слідчі перекваліфікували кримінальне провадження на ч. 1 ст. 115 (Умисне вбивство) Кримінального кодексу України із додатковою кваліфікацією - природна смерть. Досудове розслідування триває.

Утім, його численні друзі не вірять у це та розповідають про дивні речі, які відбувалися після зникнення активіста

Згодом стало відомо, що під час огляду квартири правоохоронці, окрім документів та особистих речей померлого, вилучили 11 пігулок білого кольору, а на столі виявили записку

Як повідомляв ТСН.ua, Олексій, за словами знайомих, останнім часом займався розслідуванням справ, пов'язаних із експортом дітей, і намагався допомогти вирватися з рабства дівчаткам-сиротам. Також він допомагав безпритульним і намагався повертати відібрані у бабусь і осіб з інвалідністю квартири.

Повʼязані теми:

Наступна публікація