Мінфін переказав кошти, які дозволять врегулювати кризу з гарячою водою у Києві

Мінфін переказав кошти, які дозволять врегулювати кризу з гарячою водою у Києві

Фото: Shutterstock

Перша частина субвенції вже надійшла до "Нафтогазу".

Міністерство фінансів переказало першу частину субвенції, яку уряд виділив для теплопостачальних підприємств Києва на погашення заборгованості, що виникла внаслідок різниці у тарифах. Це дасть можливість КМДА розблокувати початок урегулювання ситуації з гарячим водопостачанням у столиці.

Про це у коментарі ТСН.ua розповіла прес-секретар заступника голови КМДА Петра Пантелеєва Юлія Грамотна.

"Так, перша частина субвенції пройшла. Це дає можливість працювати зі штрафами і санкціями", - сказала вона.

При цьому представниця заступника не відповіла, коли "Київтеплоенерго" почне укладати договори з "Нафтогазом", тому коли решта міста отримає гаряче водопостачання досі невідомо.

Як повідомляв ТСН.ua на минулому тижні, у Києві десятки житлових будинків включно з лікарнями, дитячими садочками, пансіонатами для літніх людей та інтернатами залишаються без гарячої води. В КМДА повідомили, що станом на 28 вересня гаряче водопостачання залишалося відсутнім у тих районах, які розташовані у зоні обслуговування ТЕЦ-6 та ще 200 котелень і об'єктів теплогенерації. Вони залежать від газопостачання НАК "Нафтогаз". Наразі це Оболонський, Подільській, Святошинський і Деснянський райони столиці. 

Фото: tsn.ua

Така ситуація виникла через неквапливість Міністерства фінансів, яке мало переказати кошти "Нафтрогазу" для урегулювання питання з гарячим водопостачанням. "Нафтогаз" каже, що готовий укласти договори та пустити газ, одразу, як ці кошти дійдуть до компанії", - заявила Грамотна 28 вересня.

Київ залишився без гарячої води через те, що "Нафтогаз" відмовився надавати газ комунальному підприємству "Київтеплоенерго". Саме воно від травня має забезпечувати жителів столиці гарячою водою та опаленням. "Нафтогаз" же, перш ніж давати паливо, хоче знати: хто погасить раніше накопичені борги за газ - близько 5 млрд грн. Практично вся сума - борги споживачів і держбюджету.

В уряді ще у серпні обіцяли допомогти Києву вирішити це питання. Прем'єр-міністр Володимир Гройсман оголосив, що Кабмін підготує постанову, якою буде виділено 729 мільйонів гривень для теплопостачальних підприємств Києва на погашення заборгованості, що виникла внаслідок різниці у тарифах.

У Києві обіцяють включити гарячу воду до 15 вересня – заступник голови КМДА

У Києві обіцяють включити гарячу воду до 15 вересня – заступник голови КМДА

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Газовий конфлікт України і РФ
Наступна публікація