На думку медиків, 2018 рік буде проблемним у цьому питанні.
У столиці посилили заходи безпеки через спалах кору, тож тепер невакцинованих дітей протягом місяця не пускатимуть на навчання. Тим часом роботу кабінетів вакцинації подовжать навіть на вихідні дні, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.
Матері дітей, які вже захворіли на кір, нарікають на цирк, де вони могли заразитися, бо один із його працівників був інфікований. Однак керівник головного управління Держпродспоживслужби у столиці Олег Рубан каже, що осередків спалаху насправді більше. "Скандинавська гімназія, дитячий дошкільний заклад – я не буду його називати, і "Кобзов". Ми можемо говорити про всі централізовані масові заходи, бо 2018 рік – це рік підвищення захворюваності кором по всій країні. І Київ – це мегаполіс, який найпершим реагує", - пояснив фахівець.
За перші десять днів року в столиці нарахували 61 хворого, тоді як за весь минулий було вісім десятків. Влада не поспішає оголошувати карантин, однак вирішила вдатися до суворих профілактичних заходів – заборонила з’являтися на навчання дітям, яким не робили вакцинацію. Проте лікарі-інфекціоністи скептично ставляться до подібних заходів, оскільки довідка не може бути гарантією, адже її легко купити, тож ситуація з кором насправді залишається на совісті батьків, які приймають рішення про вакцинацію.
Медики твердять, що препарати для щеплень є, а роботу кабінетів вакцинації подовжать на вечірній час і вихідні дні задля зручності батьків. "Вакцинація можлива до 30 років і впродовж 72 двох годин. Тобто, якщо людина захворіла, то впродовж 72 годин можна провести вакцинацію", - пояснила директор департаменту охорони здоров'я Київської міської державної адміністрації Валентина Гінзбург. От тільки діагностувати кір можна лише після появи висипки, а це стається, як правило, на третій день. Доти ж спостерігаються симптоми звичайної ГРВІ.
Кореспондент ТСН Ольга Нескородяна