Експозиції музею Гончара, який залило окропом, закриють на півроку

Наслідки аварії на теплотрасі вже ліквідували.

У Музеї Івана Гончара в Києві, який у ніч проти 13 лютого залило гарячою водою, ліквідували наслідки підтоплення підвальних і цокольних приміщень. Після відкачування води в підтопленому підвалі встановили потужні вентилятори для прогріву приміщення та усунення вологості.

Про це повідомили у ПАТ "Київенерго", ідеться в повідомленні КМДА.

Також уже відновили теплопостачання 286 споживачів (161 житловий будинок, 6 медичних закладів, 8 дитсадків, 7 шкіл та 104 відомства), що розташовані поруч із музеєм біля Києво-Печерської Лаври.

Учора відбулась зустріч представників "Київенерго" із адміністрацією музею, на якій склали та підписали акт обстеження приміщення. За попередніми висновками, вода потрапила у підвальне приміщення музею внаслідок відсутності герметизації інженерного вводу тепломережі до будівлі. Згідно з правилами утримання жилих будинків та прибудинкових територій, контролювати стан будинку та його інженерних мереж – це обов’язок балансоутримувача.

Нагадаємо, працівникам музею вдалося врятувати майже всі експонати, проте без реставрації не обійдеться. Зали постійної експозиції повністю зруйновані окропом та парою. Постійна експозиція музею буде на півроку зачинена для відвідувачів. Для повного відновлення діяльності музею потрібно приблизно 40 млн грн.

Лишилася непошкодженою єдина виставкова зала, що розташована поверхом вище – в ній будуть реалізовувати заплановану діяльність музею. У закладі обіцяють, що найближчі заплановані заходи цього тижня відбудуться.

25 років музей чекає на вирішення питання щодо передачі будівлі з державної форми власності у комунальну та капітальний ремонт.

Музей Гончара після затоплення закриють щонайменше на півроку

Музей Гончара після затоплення закриють щонайменше на півроку

 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Аваріі та ДТП
Наступна публікація