Експерт назвав головну причину комунального "вибуху" в Голосіївському районі Києва

Експерт назвав головну причину комунального "вибуху" в Голосіївському районі Києва

Фото: facebook.com/avgusew

Проблема не лише в старих трубах, але й архаїчних методах їх перевірки.

"Перфоманси" від житловиків з багатометровими фонтанами уже стають правилом для Києва – вони трапляються щороку. При цьому експерти зазначають, що запобігти несподіваним руйнуванням цілком під силу, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Комунальники нарікають на зношені мережі та неможливість вирахувати "слабкі" місця труб іншим способом, окрім підняття тиску до максимального. Натомість експерти кажуть, що в цивілізованому світі давно відмовилися від подібних методів, котрі призводять до техногенних аварій і загрожують майну та здоров'ю киян. "Ці гідравлічні випробування – це взагалі архаїка. От вони зараз "надувають" цю трубу, підвищують тиск, тримають 10 хвилин і дивляться: чи падає, чи ні, тобто є дірки, чи нема. Сучасні методи дозволяють визначити без всякого підняття тиску", - переконує директор аналітично-дослідницького центру "Інститут міста" Олександр Сергієнко.

Жителі прилеглого будинку скаржаться, що аварії на цьому місці трапляються регулярно. "Затріщав, заграв увесь будинок, я думала, шо будинок обвалився", - зізналася одна з місцевих мешканок. Лише дивом минулося без поранених у кабінеті стоматології, розташованому в одному з нижчих поверхів. "Всі вікна були вибиті", - каже лікар Маркіяна Шаян. А керівник ОСББ Ольга Гресько стверджує, що комунальні аварії під час випробування тепломереж трапляються біля їх будинку кожного року, і одного разу були й постраждалі – кількох жінок ошпарило окропом. Жителі написали кілька десятків листів до "Київенерго" з проханням перенести злощасну трубу, однак комунальники запевняють, що це неможливо з огляду на лінію метро неподалік і велику фінансову вартість таких робіт.

Стовп із води та каміння в Голосієві потрощив машини і пошкодив будівлі

Стовп із води та каміння в Голосієві потрощив машини і пошкодив будівлі

Як уже повідомлялося, вдень 29 травня в Києві вибухнула труба, з-під асфальту вирвався струмінь води заввишки в 6 поверхів. Момент аварії зафільмували камери спостереження. Внаслідок НП вибиті вікна в прилеглих будинках, уламками асфальту пошкоджено п'ять автомобілів, залито водою житлові та офісні приміщення. У "Київенерго", де проводили випробування своїх мереж, уже повідомили, що збитки компенсуватимуть у встановленому законом порядку.

Кореспондент ТСН Ольга Максимова

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Аваріі та ДТП
Наступна публікація