Екс-керівники розвідки розкритикували силовиків після вбивства полковника Шаповала

Екс-керівники розвідки розкритикували силовиків після вбивства полковника Шаповала

Фото: Reuters

Злочину повинні були запобігти, а якщо вже він трапився – оперативно його розкрити.

Гучне вбивство полковника української розвідки Максима Шаповала залишиться нерозкритим. Таку думку висловив колишній очільник цієї служби Олександр Скіпальський, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

На його думку, в ранковій трагедії найвірогідніше простежується російський слід, однак неможна вповні відкидати й версію про помсту незадоволених колег. Однак у те, що істина в цій справі буде встановлена, Скіпальський не йме віри. "Я думаю, що наші правоохоронні органи прослідкують, проаналізують, дослідять – і нічого так і не розкриють, як не розкрили до сих пір. Я не бачу прецеденту, не бачу досягнутих результатів за останні п'ять років", - сказав він.

У столиці на ходу вибухнуло авто з офіцером Максимом Шаповалом усередині

У столиці на ходу вибухнуло авто з офіцером Максимом Шаповалом усередині

Екс-глава служби зовнішньої розвідки Микола Маломуж акцентував на тому, що про безпеку полковника мали би подбати і спецслужби, і він сам. Причини замаху, на думку фахівця, можуть бути різними – і особистими, і робочими, і ворожою диверсією. Однак жодна з них не виправдовує того, що силовики проґавили більш ніж півкілограмову (в тротиловому еквіваленті) бомбу під місцем водія в службовій машині високопосадового розвідника. Маломуж пояснює це тим, що силовики банально розслабилися, що неприпустимо в державі, котра воює.

Тим часом офіційні особи не розголошують жодних подробиць про посадові обов'язки, професійну діяльність і життя полковника Шаповала. Так само, як не коментують і слідство у справі вбитого схожим шляхом кілька місяців тому полковника СБУ Олександра Хараберюша в Маріуполі.

Повʼязані теми:

Наступна публікація