ДУСя безкоштовно віддала землю забудовнику вартістю мільярд гривен - ЗМІ

Дата публікації
Перегляди
2683
Поділитись:
WhatsApp
Viber
ДУСя безкоштовно віддала землю забудовнику вартістю мільярд гривен - ЗМІ

Фото: Pixabay|Scholty1970

Новий ЖК з'явиться біля метро "Шулявська".

На ділянці площею майже 7 гектарів біля станції метро "Шулявська" у Києві, постійним користувачем якої є Державне видавництво "Преса України" Державного управління справами президента, збудують житловий комплекс з торгівельним центром, паркінгами, початковою школою та дитсадком.

Про це свідчать дані Детального плану території, повідомляє видання "Наші гроші".

За даними держкадастру, за адресою проспект Перемоги, 50 є три ділянки загальною площею 6,87 га. Усі вони є державною власністю і перебувають у постійному користуванні ДВ "Преса України".

Фото: Наші гроші

У 2016 році "Преса України" видала лист щодо розміщення на її ділянці житлово-офісного комплексу. Вона ж має стати замовником будівництва.

Видання зазначає, що якби Держуправління справами продало забудовникам ці 6,87 гектарів, наприклад, по 50 тисяч доларів за "сотку", то держава б отримала за цю землю 34,35 млн доларів, або майже 1 млрд грн.

Відповідно до ДПТ, ділянку по проспекту Перемоги, 50 виведуть з категорії промислових територій та переведуть до категорії житлової багатоповерхової забудови.

У житловому комплексі запроектовано торговельний центр, підземні паркінги, початкова школа на 220 учнів та дитсадок на 160 дітей.

Наразі на цій території знаходиться ряд капітальних будівель та споруд різної поверховості, різного призначення (інженерні, технологічні, комунальні, адміністративні). Замовник ("Преса України") планує зберегти адмінкорпус. Приміщення в будівлі "Преси України" на Шулявці розглядається під розміщення Державного бюро розслідувань.

Решту корпусів "планується демонтувати у зв’язку з тим, що основні виробничі та складські потужності видавництва розміщені в Києві на ділянці по вул. Героїв Космосу, 6 та 8а".

Відзначається, що поруч із ділянками "Преси України" біля входу до станції метро "Шулявська" розташована ділянка площею 0,31 га. Цю ділянку Київрада спочатку передала в оренду, а потім продала ТОВ "Рінко" у 2004 році за 2,5 млн грн.

Згодом у 2007 році Київрада скасувала ці рішення. Але фірма повертати ділянку не збиралася – у тому ж 2007 році "Рінко" внесло 0,31 га у статутний фонд ТОВ "Шулявська", яке потім через суд добилося визнання за ним права власності на ділянку.

У червні цього року право забудови цієї ділянки отримав "Житлово-будівельний кооператив "Ексон Прем’єр Шулявська", створений у квітні 2017 року. Його засновниками значаться Іван Влад із Закарпаття, Йозеф Московіч з Ірпеня і фірма "Ексон Груп" (Делавер, США).

Засновником ТОВ "Шулявка" є Віктор Слюсар, підписантом – Сергій Перекрест. Вони ж є засновниками ТОВ "Рінко".

Раніше повідомлялось, що із вогнем та бійками жителі Вишневого домоглися часткового скасування забудови парку. Забудовник зобов'язався відбудувати парк за півмільйона доларів й збудувати дитсадок.

Перемога громади над забудовниками. Як завершився будівельний скандал у Вишневому

Перемога громади над забудовниками. Як завершився будівельний скандал у Вишневому

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
2683
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація