Дрифт на Софійській площі: у прокуратурі Києва оцінили збитки і вилучили автівки

Дрифт на Софійській площі: у прокуратурі Києва оцінили збитки і вилучили автівки

Орієнтований розмір заподіяних збитків внаслідок пошкодження клінкерного покриття становить близько 50 тис. грн.

У прокуратурі Києва оцінили збитки від екстремальних знімань біля Софії Київської і вилучили автівки, що дрифтували на площі.

Орієнтований розмір заподіяних збитків внаслідок пошкодження клінкерного покриття на Софійській площі становить близько 50 тис. грн.

Про це повідомляє пресслужба Київської міської прокуратури.

"Шевченківська окружна прокуратура міста Києва здійснює процесуальне керівництво у кримінальному провадженні, розпочатому за фактом подій, що відбулися на Софійській площі у зв’язку з проведенням несанкціонованих знімань... Вирішується питання про вилучення автомобілів, задіяних у зйомках", - йдеться у повідомленні прокуратури.

Як встановлено слідством, зранку 10 серпня приватна компанія провела рекламний захід із залученням двох автівок, які на пішохідній зоні навколо пам’ятника Богданові Хмельницькому влаштували дрифт.

Відомості про подію внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за попередньою правовою кваліфікацією ч. 2 ст. 296 КК України (хуліганство, вчинене групою осіб - ред.). Санкція статті передбачає покарання у вигляді обмеження волі на строк до п'яти років або позбавлення волі на строк до чотирьох років.

Видовищний дрифт у центрі столиці перетворився на інформаційний вибух

Видовищний дрифт у центрі столиці перетворився на інформаційний вибух

У прокуратурі зазначили, що першочерговими слідчим діями встановлено, що до КП ШЕУ Шевченківського району представники приватної компанії щодо проведення зйомок не звертались та свої дії не погоджували.

"Нагадаємо також, що пам’ятник Богданові Хмельницькому — є пам'яткою мистецтва ХІХ століття, одним із символів Києва, а розташований поруч Софійський собор — є пам’яткою архітектури ХІ століття, що входить до Списку спадщини ЮНЕСКО. За попередньою інформацією, орієнтований розмір заподіяних збитків внаслідок пошкодження клінкерного покриття на Софійській площі становить близько 50 тис. грн", - наголосила пресслужба Київської міської прокуратури.

Наразі тривають слідчі дії, спрямовані на встановлення всіх обставин та осіб, причетних до кримінального правопорушення.

Нагадаємо, на Софійській площі дрифтували українська реперка Alyona Alyona та коментатор кіберспортивних змагань Віталій Волочай. Екстремальну їзду організувала компанія Red Bull, якій влада Києва не дозволила проводити такі знімання. Крім того, за даними ТСН.ua, у зніманнях брали участь два професійних дрифтери - українець Олександр Гринчук та ірландець Конор Шанаган.  

Зазначимо, що компанія Red Bull вибачилася за дрифт на Софійській площі в Києві. Також компанія запевнила, що залишить місце проведення заходу прибраним і в тому самому стані, як було до початку зйомки.

Зазначається, що відновлення Софійської площі наразі триває.

Дрифтували під пам’яткою ЮНЕСКО: резонансний випадок зафіксували вчора поряд із Софійським собором

Дрифтували під пам’яткою ЮНЕСКО: резонансний випадок зафіксували вчора поряд із Софійським собором

Повʼязані теми:

Наступна публікація