На Майдані згадали страшні події ночі розгону активістів "Беркутом"

На Майдані згадали страшні події ночі розгону активістів "Беркутом"

Фото: УНІАН

У ніч проти 30 листопада на Майдані постраждали щонайменше 79 людей.

У ніч проти 30 листопада на Майдан Незалежності прийшли півтора десятка людей, серед яких були постраждалі внаслідок силового розгону "Беркутом" мирної акції протесту, йдеться у сюжеті "Сніданку з 1+1".

Із дзвіночками в руках та символічним ланцюгом єдності та волі активісти пішли до Михайлівського собору, де у криваву ніч прихистили травмованих студентів.

Цього року учасники згадували страшні події під гімн України, адже тоді спецпризначенці не дали його виконати. Силу проти активістів було застосовано близько 4 години ранку.

Від рук "Беркуту" 30 листопада 2013 року постраждало щонайменше 79 осіб. "Сатанинський "Беркут" нас тоді атакував. Нас було 350-400, а їх вдвічі більше. Одна частина чекала, а інша почала спускатися", - пригадує очевидець.

Тієї ночі "Беркут" розбив дівчині Оксані голову та сильно побив ноги. "Це було настільки жахливо, що просто навіть важко згадувати, коли тут зганяли все, і чистили все, що можливо і неможливо. Минуло три роки, а ніхто не згадав. Усі забули. Це дуже важко, що всі забули, а ці люди пам'ятають", - розповідає вона.

Саме ця ніч стала переламним моментом Революції Гідності та у свідомості українців.

"Ми назвали цю акцію "Днем, коли Україна прокинулась", тому що наступного дня на поклик дітей почали збиратися тисячі людей. Щоб захистити і їх, і гідність і свою, і країни загалом", - зазначила учасниця акції.

Півтора десятки людей в річницю побиття знову прийшли на Майдан

Півтора десятки людей в річницю побиття знову прийшли на Майдан

Повʼязані теми:

Наступна публікація