Допомагав тим, хто постраждав від режиму Лукашенка: що відомо про Віталія Шишова, якого знайшли повішеним у Києві

Допомагав тим, хто постраждав від режиму Лукашенка: що відомо про Віталія Шишова, якого знайшли повішеним у Києві

Фото: instagram.com/vvshishov/

Раніше Шишов помічав стеження за собою під час пробіжок, розповідають його знайомі.

У Києві знайшли повішеним громадянина Білорусі Віталія Шишова – засновника громадської організації "Білоруський дім в Україні" (БДУ).

Про зникнення Віталія напередодні заявили його колеги. 26-річний Шишов ще 2 серпня вранці відправився на пробіжку і з тих пір перестав виходити на зв'язок.

Що відомо про Віталія Шишова

Про Віталія Шишова відомо, що він є громадянином Білорусі. Йому 26 років. 

За інформацією "Радыё Свабода", раніше жив у місті Речиця, що в Гомельській області Білорусі. 

За словами соратників, восени 2020 року Шишов та його дівчина Божена Жолудзева втекли від переслідувань у Білорусі до Києва. Коли після президентських виборів у країні спалахнули протести, вони були їхніми активними учасниками. Через свою активну громадянську позицію пара згодом була змушена покинути батьківщину.

У соцмережах Віталій був не дуже активним. Перше фото в Іnstagram він опублікував у квітні 2019 року – з Майдану Незалежності у Києві. Відтоді у різний час там з'явилося ще 10 світлин – також з Києва та з Гомеля. У січні 2020 року Шишов відвідав Львів. Інформації у Facebook активіста ще менше. Там він був підписаний Vitali Vasilievich та публікував ті самі кадри, що й в Іnstagram.

Шишов є засновником громадської організації "Білоруський дім в Україні".

Варто зазначити, що "Білоруський дім в Україні" - некомерційна громадська організація, яка допомагає білорусам і всім, хто постраждав від дій режиму диктатора Олександра Лукашенка. Людям допомагали з пошуком житла, оформленням українських документів та працевлаштуванням.

За даними білоруської служби "Радіо Свобода", організація БДУ пов’язана з народженим у Білорусі Сергієм Коротких, який брав участь у боях на Донбасі і отримав українське громадянство. Сергій Коротких – очільник українського руху "Азов".

Україна, Польща і Литва - країни, куди найчастіше направляються противники режиму Олександра Лукашенка, які побоюються опинитися за гратами після президентських виборів у Білорусі в серпні 2020 року.

Помічав стеження за собою

Громадянина Білорусі Віталія Шишова, 1995 року народження, виявили повішеним 3 серпня під ранок у парковій зоні, розташованій неподалік від вулиці Бударіна у Святошинському районі столиці. Про це розповіли у Святошинському відділенні Поліції Києва.

Знайомі Шишова розповіли правозахисникам, що раніше він помічав стеження за собою під час пробіжок, до нього і його дівчини підходили підозрілі люди і намагалися завести розмову.

Представник "Білоруського дому в Україні" Юрій Шчучко розповів в ефірі "Настоящего времени", що Шишов був повішений зі слідами побиття на обличчі. "Святошинський парк оточила Національна гвардія України, проходять слідчі дії. Ми викликали швидку допомогу його подрузі. Ми з Віталієм давно знайомі, фактично з першого дня його перебування в Україні", - говорить він.

"Це стара схема: людина повішена зі слідами побиття на обличчі"

Шчучко розповів, що вийшов разом з друзями Віталія на його пошуки, у цей час поліція опитувала місцевих жителів. Коли він дійшов до парку, то виявив тіло Шишова.

"Це стара схема. Людина повішена зі слідами побиття на обличчі. Нічого не викрадено. Він був у звичайному заношеному одязі, в якому люди займаються спортом, з собою був тільки телефон", - говорить він.

"У нього було дивне передчуття…"

За словами Шчучка, всі активні члени БДУ отримували інформацію, що в Україні "перебувають люди із Сил спеціальних операцій та інших підрозділів Білорусі для їх фізичного знищення". 

"Зокрема від СБУ приходила така інформація. Говорили, щоб ми були акуратніше, тому що тут працює мережа агентів КДБ Білорусі і можливо все. Віталій просив мене подбати про близьких людей, які його оточують. У нього було дивне передчуття", - ділиться Шчучко.

Варто зазначити, що 21 жовтня 2020 року Віталій Шишов опублікував в Іnstagram своє фото із замисленим виразом обличчя і підписом: "Прийняття сучасності".

Спецоперація КДБ Білорусі?

За інформацією колишнього білоруського спецназівця загону "Алмаз", а також лідера Білоруського народного трибуналу Ігоря Макара, КДБ Білорусі разом зі співробітниками посольств країни розпочали операцію із затримання найвпливовіших прихильників білоруської опозиції за кордоном. Про це пише LIGA.net.

"КДБ Білорусі проводить масштабну операцію "Трест". Операція ведеться в декількох країнах, в зв'язку з чим задіяна значна агентурна частина населення. Мета - затримати будь-яким способом активних учасників опозиційного руху", - сказав Макар на своєму каналі в YouTube 26 липня.

За словами Макара, головними цілями КДБ Білорусі є опозиціонери Павло Латушко і Дмитро Болкунець.

Нагадаємо, поліція розпочала кримінальне провадження за статтею 115 Кримінального кодексу України (умисне вбивство) і буде перевіряти всі версії, зокрема версію вбивства, замасковану під суїцид.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Смерть Віталія Шишова
Наступна публікація