Доопрацьований законопроєкт про столицю можуть ухвалити на нинішній сесії

Доопрацьований законопроєкт про столицю можуть ухвалити на нинішній сесії

Фото: pixabay.com

13 грудня документ пройшов слухання в парламентському підкомітеті з питань місцевого самоврядування.

Законопроєкт про столицю можуть ухвалити ще на цій сесії. 13 грудня документ пройшов слухання в парламентському підкомітеті з питань місцевого самоврядування, йдеться у сюжеті ТСН.19:30.

Невдовзі законопроєкт потрапить на розгляд профільного комітету. Від часу першого читання, розповідають автори, документ суттєво доопрацювали.

"Він регулює дуже багато речей. Він надає право впливати на рішення, які ухвалюються в місті. Захищає екологію, визначає, як формується соціальна політика в місті", - каже нардеп Дмитро Гурін.

У столиці відбулися громадські обговорення в різних районах, а активісти та жителі запропонували майже 80 правок до проекту. Майже 900 правок запропонувала й експертна група. Автори кажуть, що така залученість громадськості та фахівців дасть змогу створити максимально якісний закон, який міг би повноцінно запрацював одразу після ухвалення.

Доопрацьований киянами й експертами закон про столицю можуть ухвалити цієї сесії

Доопрацьований киянами й експертами закон про столицю можуть ухвалити цієї сесії

"Саме кияни розуміють важливість ухвалення такого закону, адже він дозволяє боротися з корупцією. Він повертає киянам місцеве самоврядування і місцеве управління", - каже нардеп Олександр Ткаченко.

Як повідомлялося, 12 вересня на пленарному засіданні Київради не змогли зібрати кворум, після чого мер міста оголосив про початок консультацій щодо дострокового припинення повноважень Київради 8 скликання. Раніше низка депутатів Київради звинуватила Кличка у спробі замінити КМДА новим виконавчим органом і "узурпувати владу". У мера кажуть, що такі звинувачення є спробою зірвати сесію міськради. 19 вересня також не зібрався кворум і Кличко звернувся до Верховної Ради України з проханням розпустити Київську міську раду та призначити у столиці дострокові вибори. 24 жовтня депутати Київради зібрались на своє перше засідання після місяцю відсутності кворуму. 

Нагадаємо, раніше керівник Офісу президента України Андрій Богдан звернувся до уряду з проханням подати необхідні документи для звільнення Віталія Кличка з посади керівника Київської міської державної адміністрації. Кличко, своєю чергою, заявляв, що розподіл повноважень міського голови Києва та керівника столичної державної адміністрації нібито суперечить європейській практиці місцевого самоврядування 

4 вересня Кабмін під час засідання погодив звільнення Кличка з посади голови КМДА. Остаточне рішення має прийняти президент України Володимир Зеленський. Сам очільник столиці рішення уряду називає неконституційним.

Водночас прем’єр-міністр Олексій Гончарук заявив, що в Києві не припинилася корупційна практика впливу на столичну адміністрацію різноманітних груп. Очільник уряду заявив, що особисто дуже поважає Кличка: "Я би звільнив не його, а пана Столара (Вадим Столар, забудовник та підприємець, який нібито має вплив на Кличка - ред.) , але посади у цієї людини немає, тому зробити це було би неможливо".

Повʼязані теми:

Наступна публікація