13 грудня документ пройшов слухання в парламентському підкомітеті з питань місцевого самоврядування.
Законопроєкт про столицю можуть ухвалити ще на цій сесії. 13 грудня документ пройшов слухання в парламентському підкомітеті з питань місцевого самоврядування, йдеться у сюжеті ТСН.19:30.
Невдовзі законопроєкт потрапить на розгляд профільного комітету. Від часу першого читання, розповідають автори, документ суттєво доопрацювали.
"Він регулює дуже багато речей. Він надає право впливати на рішення, які ухвалюються в місті. Захищає екологію, визначає, як формується соціальна політика в місті", - каже нардеп Дмитро Гурін.
У столиці відбулися громадські обговорення в різних районах, а активісти та жителі запропонували майже 80 правок до проекту. Майже 900 правок запропонувала й експертна група. Автори кажуть, що така залученість громадськості та фахівців дасть змогу створити максимально якісний закон, який міг би повноцінно запрацював одразу після ухвалення.
"Саме кияни розуміють важливість ухвалення такого закону, адже він дозволяє боротися з корупцією. Він повертає киянам місцеве самоврядування і місцеве управління", - каже нардеп Олександр Ткаченко.
Як повідомлялося, 12 вересня на пленарному засіданні Київради не змогли зібрати кворум, після чого мер міста оголосив про початок консультацій щодо дострокового припинення повноважень Київради 8 скликання. Раніше низка депутатів Київради звинуватила Кличка у спробі замінити КМДА новим виконавчим органом і "узурпувати владу". У мера кажуть, що такі звинувачення є спробою зірвати сесію міськради. 19 вересня також не зібрався кворум і Кличко звернувся до Верховної Ради України з проханням розпустити Київську міську раду та призначити у столиці дострокові вибори. 24 жовтня депутати Київради зібрались на своє перше засідання після місяцю відсутності кворуму.
Нагадаємо, раніше керівник Офісу президента України Андрій Богдан звернувся до уряду з проханням подати необхідні документи для звільнення Віталія Кличка з посади керівника Київської міської державної адміністрації. Кличко, своєю чергою, заявляв, що розподіл повноважень міського голови Києва та керівника столичної державної адміністрації нібито суперечить європейській практиці місцевого самоврядування.
4 вересня Кабмін під час засідання погодив звільнення Кличка з посади голови КМДА. Остаточне рішення має прийняти президент України Володимир Зеленський. Сам очільник столиці рішення уряду називає неконституційним.
Водночас прем’єр-міністр Олексій Гончарук заявив, що в Києві не припинилася корупційна практика впливу на столичну адміністрацію різноманітних груп. Очільник уряду заявив, що особисто дуже поважає Кличка: "Я би звільнив не його, а пана Столара (Вадим Столар, забудовник та підприємець, який нібито має вплив на Кличка - ред.) , але посади у цієї людини немає, тому зробити це було би неможливо".