Донорів для банку грудного молока шукають серед мам: вони проходять обстеження, здають аналізи і вчаться правильно мити руки

Банк грудного молока у Києві - перший в країні.

Донорів для банку грудного молока шукають серед мам: вони проходять обстеження, здають аналізи і вчаться правильно мити руки

© скриншот з відео

У  Києві відкрився банк грудного молока. Він поки що один на всю країну. Крім того, поки ним користуються лишень в одному пологовому – на базі столичного перинатального центру, йдеться у випуску ТСН.19:30.

У київському перинатальному центрі народжується більшість недоношених малюків. Саме їх годують донорським молоком. У банку вже є сім донорів. Зібрано майже 40 літрів молока.

Хлопчик Ільдар мав народитися влітку, але народився на 24- му тижні з вагою 570 грамів. Саме в день його народження у перинатальному центрі у тестовому режимі запрацював банк грудного молока. За 45 днів свого життя на молоці від чужої мами він набрав уже майже половину своєї ваги. Мати Оля навіть і не думала сумніватися у якості донорського молока.

Донорів молока шукають серед мам, які годують своїх дітей. Жінки мають пройти медичне обстеження, здати аналізи на ВІЛ та гепатити і навчитися правильно мити руки перед зціджуванням.

Мамам-донорам додому дають спеціальні молоковідсмотувачі і стерильні баночки. Сюди жінка зціджує молоко, кладе його до морозилки і раз на тиждень здає кур'єрові. У банку грудного молока заморожене молоко розморозять і проведуть бактеріологічне обстеження. «На баночці штрих-код із номером донора і порції. Ми кожній дитинці не маємо міняти донора часто. Це безкоштовно, як для мами, що здає молоко, так і для мами, що отримує», - каже лікар-акушер консультант банку грудного молока Ірина Лазу.

Банк грудного молока обійшовся Києву у дев'ять мільйонів гривень. Поки що цим молоком можуть користуватися тільки у перинатальному центрі. Тут народжується понад 80% недоношених діток у столиці. Перші результати від годуванням донорським молоком вражають. «У нас ще ні в однієї дитини у відділенні, а це вагова категорія до 1500 грамів, не було проблем з кишківником», - розказує заввідділення анестезіології та інтенсивної терапії новонароджених Валерія Тишкевич.

Кореспондент ТСН Інна Боднар.

Наступна публікація

Я дозволяю TSN.UA використовувати файли cookie