Домашнє насильство. Киянка фотографією зі зламаним носом у крові закликала в соцмережі про допомогу

Дата публікації
Перегляди
13к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Домашнє насильство. Киянка фотографією зі зламаним носом у крові закликала в соцмережі про допомогу

Фото: ТСН.ua

На гарячу лінію для жертв домашнього насильства звертається 70% жінок, решта - чоловіки.

Розповідь про знущання з боку чоловіка і заклик про допомогу – пост жінки-психолога, яка поскаржилася на нестерпне сімейне життя, викликав бурхливу реакцію у соцмережі. Майже тисяча перепостів, дві з половиною тисячі коментарів з порадами, що робити. ТСН домовилася про зустріч з автором цього посту, але втрапила на чергову сімейну сварку.

"Це він! Це він, не відчиняйте, я не хочу", - каже жінка. Так Лілія Шевцова реагує, коли за дверима бачить свого чоловіка. Напередодні вони знову поконфліктували. За викликом прибула поліція. Тепер він знову поруч із квартирою.

"Мені було страшно, що він погрожував мене вигнати".

На викладеному фото у Facebook у жінки - розбите перенісся та скривавлене обличчя. Його жінка виставила вчора разом із зізнанням, що до неї власний чоловік систематично застосовує домашнє насильство - фізичне та емоційне. Пост жінки, яка називає себе психологом, набрав майже тисячу поширень.

"Я пропонувала розходитися. Він говорив, що його все влаштовує, що у нас все чудово. Але при цьому він мене дуже часто з досить короткою періодичністю ображав. Без особливої підстави, находить якась агресія", - каже жінка.

Лілія, матір чотирьох дітей, говорить, що фотографія зі зламаним носом - дворічної давнини. Та з того часу також були побої й показує папери про травми голови. Також демонструє аудіозапис, на якому сваряться двоє людей. Чути ляпаси і крики.

Лілія демонструє запис чергової сімейної сварки поліцейським і розповідає, що заяву на чоловіка вже писала, і подавала на розлучення, але ж сама забирала папери.

Чоловік Лілії Олександр у цей час стоїть у дворі. Теж не стримує емоцій.

"Я втомився все доводити", - каже чоловік.

Він заперечує, що знущався над дружиною. Розповідає, возив дружину на відпочинок за кордон, водив у дорогі ресторани, з дітьми у нього чудові стосунки. І визнає, розбитий ніс на фото - дійсно через нього.

"Це зробив я, вона налітає – хотів двинути лобом, це я, це єдиний раз, коли я оступився. Ліля може підбігти до вікна і кричати, що її вбивають, потім поліція приїжджає, бачить, що я в синцях, а її я і пальцем не чіпав", - говорить Олександр.

Про конфлікт у родині чоловік і дружина кажуть про взаємні погрози.

"Він вижене мене із квартири, відбере дітей", - каже жінка.

"Від мене хочуть, аби квартиру переписав. І відмовився від дітей", - говорить чоловік.

Пост про знущання з боку чоловіка і заклик про допомогу жінки-психолога викликав бурхливу реакцію у Мережі

Пост про знущання з боку чоловіка і заклик про допомогу жінки-психолога викликав бурхливу реакцію у Мережі

Олександр у присутності поліції таки заходить до квартири. Жінка з дітьми закривається в одній із кімнат. Олександр намагається поговорити зі старшим сином.

За цією родиною сусіди нічого скандального не помічали. Жіночки на дитячому майданчику кажуть, що батько був приязним із дітьми.

Не мовчати про свої сімейні проблеми і не закривати очі на чужі конфлікти закликають психологи.

"Стереотипи, що б'є - значить любить, живи заради дітей - це нав'язані стереотипи суспільством, які заважають цьому видужуванню, бо насильство не можна терпіти", - радить психолог Лариса Горіна.

У випадку, коли подружжя серйозно чубиться, найгірше - їхнім дітям.

У цьому випадку треба рятувати дітей, щоб не було повторення сценарію, щоб діти не страждали, не повторювали ці сценарії", - каже психолог.

Лілія говорить, що вона готова піти від чоловіка, той не готовий відпустити родину.

"Потрібно бути сильними, ухвалити рішення і йти. Сильною – заради себе, заради дітей", - каже Лілія.

"Я виріс без батька, я розумію, наскільки це тяжко", - говорить Олександр.

Поліція прийняла чергову заяву від Лілії. Чоловік забрав свої речі і документи і пішов з дому. Діти залишаються жити в квартирі із мамою.

В Україні для жертв домашнього насильства діє гаряча лінія 116-123 - з мобільного безкоштовно. За статистикою, туди звертається 70% жінок, 30% про насильство вдома - це скарги чоловіків.

Олена Мацюцька, Євгенія Цвєтанська, Дмитро Фурдак

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
13к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація