Долю каштанів на Хрещатику вирішить спеціально створена робоча група

Дата публікації
Перегляди
778
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Долю каштанів на Хрещатику вирішить спеціально створена робоча група

Фото: УНІАН

Поки не вирішено, чи замінити каштани на більш витривалі дерева.

Каштани, платани чи вишні - у столиці переймаються, які ж дерева висадити на Хрещатику. Підбирають ті, які б не всихали, йдеться у ТСН.16:45.

Хвилювання дійшли аж до Верховної Ради, де на порятунок каштанів зібрався цілий парламентський підкомітет. Каштани перед КМДА знову повсихали і їх знову зрізали. У заступника Кличка ціле зібрання, на якому після теми опалення та тарифів, перейнялися деревами. Журналістам розповідають, як погано живеться каштанам на Хрещатику.

Уже подумували замінити їх на інші - витриваліші дерева. Торік громадськості на вибір виставили експериментальні саджанці. Із запропонованих саджанців кияни найбільше проголосували за каштани, платани та вишні. Однак на захист каштанів піднялися люди у соцмережах - стали писати "каштани понад усе". А у підкометі Верховної Ради навіть скликали круглий стіл, як захистити символ столиці.

Фахівці стверджують, що платани - великі алергени, а "Зеленбуд" розводить руками, що каштани з'їдає міль.

Були спроби висадити каштани "бріоті" стійкі до цієї молі. На них витратили кілька мільйонів, урочисто висаджували, але вже за кілька місяців вони зацвіли не тим кольором і з'ясувалося, що каштани виявилися не дорогими "бріоті", а звичайними кінськими.

Як посадити дерева, щоб з року в рік не пересаджувати - створили цілу робочу групу. Поки там думатимуть, на місці всохлих каштанів ніяких дерев не саджатимуть. Поки що натицяють квітів.

Нагадаємо, минулоріч на сайті "Зеленбуду" можна було проголосувати за дерева, які висадять на Хрещатику. Обирати пропонували з дев'яти сортів: Клен, В'яз, Каштан, Дуб, Горобина, Граб, Платан, іще один Клен та Вишня Пташина - інакше Черешня.

Кореспондент ТСН Інна Боднар

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
778
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація