Докази причетності суддів Окружного адмінсуду до зловживань знищені - керівник департаменту спецрозслідувань ГПУ

Докази причетності суддів Окружного адмінсуду до зловживань знищені - керівник департаменту спецрозслідувань ГПУ

Фото: ТСН.ua

Проте, на думку Горбатюка, матеріалів для винесення обвинувальних вироків достатньо.

Докази причетності суддів Окружного адміністративного суду Києва до ймовірного вчинення кримінальних правопорушень вже втрачені.

Про це заявив керівник управління спецрозслідувань Генеральної прокуратури України Сергій Горбатюк в інтерв'ю DW.

"Більша частина (доказів - прим.ред.) втрачена. Однак зловживання настільки масштабні, порушень настільки багато, що нереально все знищити. Але найбільш важливі докази, які прямо можуть свідчити про причетність, напевно вже знищені", - наголосив він.

Водночас, за словами Горбатюка, є докази, які непрямо свідчать про зловживання, але до них "треба ще дістатися".

"Достатньо доказів щодо головних епізодів, аби були винесені обвинувальні вироки. Звісно, там ще треба проводити фоноскопічні експертизи запису, вивчати документи. Однак там є велика кількість додаткових інших епізодів, в яких ще проглядається корупція. Всі ці епізоди мають розслідуватися також", - резюмував він.

НАБУ підозрює голову Окружного адміністративного суду Києва у винесенні неправомірних рішень

НАБУ підозрює голову Окружного адміністративного суду Києва у винесенні неправомірних рішень

Нагадаємо, 26 липня співробітники НАБУ разом із Генпрокуратурою провели обшук в Окружному адмінсуді столиці. За інформацією пресслужби НАБУ, обшуки відбувалися в межах розслідування можливого вчинення кримінальних правопорушень головою та окремими суддями Окружного суду. 

Слідство вважає, що голова та деякі судді ОАСК організували винесення завідомо неправосудних судових рішень та втрутились у діяльність судових органів з метою створення штучних перешкод у роботі Вищої кваліфікаційної комісії суддів України. Мета цих дій - уникнення обов’язкового кваліфікаційного оцінювання, встановленого законом для служителів Феміди. 

Керівництву Окружного адмінсуду та його суддям підготовлені підозри за фактами втручання в діяльність Вищої кваліфікаційної комісії суддів і організації ухвалення заздалегідь неправосудних рішень.

В управлінні спецрозслідувань ГПУ повідомили про факт впливу керівництва Окружного адміністративного суду на рішення Конституційного суду, ВККС, Вищої ради правосуддя, які єдині у судовій гілці можуть притягувати до дисциплінарної відповідальності, а також на Державне бюро розслідувань, тиснучи на слідство, щоб викликати на допити.

Щодо тиску на КС, слідчі припускають, що це спричинило скасування закону про незаконне збагачення і визнання незаконною люстрації.

Нагадаємо, раніше у липні журналісти викрили Окружний адмінсуд Києва в обході системи авторозподілу резонансних справ. Окружний суд відомий скандальними рішеннями, які неоднозначно сприймаються у суспільстві. З останніх таких - це скасування перейменування проспектів Бандери і Шухевича, призупинення перейменування УПЦ МПскасування націоналізації "ПриватБанку".

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Скандал навколо Окружного адмінсуду
Наступна публікація