Додаткові батареї, прибудовані балкони, крамниці на перших поверхах: хто винуватий у появі захмарних сум у квитанціях киян за опалення

Додаткові батареї, прибудовані балкони, крамниці на перших поверхах: хто винуватий у появі захмарних сум у квитанціях киян за опалення

Фото: УНІАН

Чимало мешканців столиці нарікають на завеликі рахунки від комунальників.

Українці не перестають нарікати на захмарні платіжки за тепло, котрі нараховують навіть за відносно теплі зимові місяці. Несподівані тисячі беруть не лише за рахунок високих тарифів, але й завдяки підприємливим сусідам, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

У звичайній 5-поверхівці на Подолі є мансарди, прибудови та магазини на перших поверхах, а місцеві жителі щоразу дивуються сумам у платіжках, навіть не здогадуючись, що можуть платити і за себе, і за сусідів. "Середня сума за місяць від 2100 до 2500 гривень, один раз минулої зими взагалі прийшло 3000 гривень. Мені здається, суми неадекватні", - каже мешканець Антон. Журналісти разом із теплопостачальниками влаштували рейд по сусідах, аби перевірити, чи законно ті гріють свої квадратні метри. Власник лавки на першому поверсі запевняє, що не платить за тепло, бо труба не його, і це тепло йому не потрібне, бо є своє. Одна трубу від загальнобудинкової системи в підсобці тепловики називають такою, що гріє магазин, а платять за неї інші пожильці. "Вони зараз порушують цей закон про споживання теплоенергії і вони повинні за неї сплатити", - впевнені комунальники. Поруч у магазині елітної плитки за рахунок мешканців щомісяця гріють майже 200 метрів підвалу. Інформацію про візит енергетиків тамтешні продавці пообіцяли передати керівникам, котрих нібито не виявилося на місці.

Шалені суми в платіжках за тепло можуть з'являтись через крадіїв

Шалені суми в платіжках за тепло можуть з'являтись через крадіїв

Пані Наталя мешкає в центрі столиці на вулиці Велика Васильківська та зізнається, що в поштову скриньку вже боїться заглядати: рахунки, навіть із лічильником, зависокі. Один з пожильців незаконно звів двоповерховий маєток, який називає балконом, та ще й відхапав прибудинкову територію. Про нього сусіди розповідають, що він не сплачує ні за електроенергію, ні за опалення, ні за прибудинкову територію, і навіть за вивіз сміття. "Назбирав 30 тисяч боргу за тепло, та зачинився від усіх. Вивести його на чисту воду енергетикам не вдалося", - кажуть люди. Енергетики ж по процедурі намагаються достукатися до боржника та повідомити про борг, хоч і визнають, що підсумком для того все одно стане відключення, якщо сплати заборгованості не станеться – незалежно від того, відкриває він двері чи ні.

Юристи радять при появі захмарних сум у квитанціях придивлятися до сусідів, чи не встановили вони нелегально додаткові потужності та викликати інспекцію для перевірки опалювальної площі. А в особливо складних ситуаціях об’єднуватися з іншими мешканцями будинку та вирішувати проблему через суд.

Кореспондент ТСН Вікторія Дмитренко

Повʼязані теми:

Наступна публікація