Доба після київського потопу: всі проблемні точки столиці відкрито для руху

Дата публікації
Перегляди
3663
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Доба після київського потопу: всі проблемні точки столиці відкрито для руху

Фото: https://www.facebook.com/alexandr.zolotko

Місто швидко приходить у норму після несподіваного удару стихії.

Київ оговтується після потужної зливи, яка напередодні поглинула переходи, тунель та пошкодила шляхопровід. Вранці місто через обмежений рух скували затори, але вже по обіді рятувальникам і комунальникам вдалося всюди відновити рух, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Вранішню серпанкову тишу біля станції метро "Дорогожичі" перервав гуркіт комунальної техніки – тракторець згрібав бруд, що лишився в тунелі. Кипіла робота і на Куренівці – майстри розбирали пошкоджені конструкції шляхопроводу та засипали чималу яму, в яку пішов асфальт, піском. Лиха в усій столиці, а найбільше – на вулиці Теліги, наробив дощ, який напередодні кілька годин заливав Київ. Тунель на Дорогожичах був по вінця повним води.

Київ після потопу. Як у столиці долали наслідки потужної зливи

Київ після потопу. Як у столиці долали наслідки потужної зливи

Воду відкачували усю ніч. Нижче, куди вона стікалася, розмило міст – утворилася чимала яма, рух довелося перекрити. Поблизу станції метро "Шулявська" вода затопила підземні переходи – крам, яким торгували у ятках, поплив. Свої збитки торговці оцінюють вже на ранок, коли велика вода пішла. Пані Ольга розклала капці сьогодні вже поближче до виходу з переходу, і зі слізьми на очах намагається відтерти їх від бруду. "За п’ять хвилин. Не могли взяти ні один ящик, нічого. Просто у воді", - плаче вона.

Те, як відчайдушно крамарі рятували товар напередодні, турист із Данії Альберт бачив на власні очі. "Книги, квіти, сонцезахисні окуляри, взуття. І дуже шкода, що бачимо такі речі", - зізнався він. Рятувальники пояснюють, що всьому цьому краму, котрий випливав з підземного переходу, там було не місце. "У підземних переходах ширина має бути не менш, як шість метрів. Я, як керівник управління, категорично проти наявності цих торгових місць у підземних переходах. Ви бачили вчора, скільки сміття спливає в цих переходах", - наголоси Роман Ткачук.

Синоптики кажуть, що напередодні за три години на місто випала 3-місячна норма опадів. Комунальники пояснюють, що ставок у тунелі на Дорогожичах утворився не через забиту каналізацію, а внаслідок відмови автоматичної системи відкачування води, бо її пошкодило блискавкою. Вдень рух пошкодженим шляхопроводом частково відкривають, керівник "Київавтодору" запевняє, що несучі конструкції лишилися цілими.

Науковий співробітник дорожнього інституту Петро Коваль пояснює, що цього тижня випала справді незвична для України кількість опадів, але в тому, що місто захлинулося, частково винні і інженери. "Не зовсім повністю було правильно влаштоване водовідведення, і вода знайшла слабинку, але маємо враховувати, що це була надзвичайна ситуація", - пояснив він.

Кореспондент ТСН Антон Страшко

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
3663
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація