Тест-систем на коронавірус не буде у звичайних аптеках.
Київ напередодні вже отримав першу партію експрес-тестів для виявлення COVID-19. Їх доправили тільки до медичних закладів. Завдяки тестам лікарі зможуть швидко ізолювати хворого і розпочати правильне лікування пацієнтів. Такий тест правдивий лише за три дні після того, як проявилися симптоми. У разі, якщо він покаже позитивний результат, підтверджувати діагноз потрібно буде у вірусологічній лабораторії.
Чи будуть такі експрес-тести у вільному доступі в аптеках, про це у сюжеті ТСН.19:30.
Перші швидкі тести, за допомогою яких можна визначити, чи інфікована людина на новий тип коронавірусу, привезли до інфекційного відділення Олександрівської лікарні столиці. Українські медики отримують такі експрес-тести вперше від початку епідемії. Туди завезли 200 систем. Ціна на експрес-тест не дешева: від 300 до 600 гривень, залежно від виробника
"Ми повинні спочатку протестувати людей на інші віруси, які мають катаральні симптоми. Це віруси грипу "А" і В", парагрипу, аденовіруси, інші респіраторні віруси. І отримуємо позитивний експрес-тест. То тоді ми відправляємо аналіз хворого до лабораторії", - розповіла Тетяна Гайнутдінов, завідувачка інфекційного відділення Олександрівської лікарні.
За словами міського голови Віталія Кличка, до кінця тижня Київ має отримати 5 тисяч тестів на коронавірус, які розповсюдять по 7 визначених базових лікарнях для прийому хворих з підозрою на недугу.
Однак у Кабміні заспокоюють, що стсоовно швидких тестів, дефіциту не буде. У виробників є квоти на лабораторні тести, які розповсюджують по країнах, відповідно до потреб.
"Виробник, наприклад, викуповує в Китайської народної республіки, бо там виробляють ці швидкі тести. І далі Китай передає їх в різні країни та організації", - розповів головний санітарний лікар країни Віктор Ляшко.
Швидкий аналіз досить просто зробити самому. Але в КМДА кажуть, що у звичайних аптеках їх поки не буде.
"Це тестові системи не для приватного використання. Вони тільки для лікарні. Там беруться зразки крові і щоб не було, що ми ввечері тестуємося на коронавірус, а на ранок - гепатит" - наголосив Микола Поворозник, перший заступник голови КМДА.
Тим часом, у МОЗ кажуть, що вже придбано 19 600 упаковок. Завдяки яким можна буде протестувати понад 90 тисяч осіб. Німецькі тести для виявлення COVID-19 загалом вже направили у вісім українських областей. Окрім Києва, їх направили до Житомира, Тернополя, Дніпра, Вінниці, Рівного, Львова, Запоріжжя. У міністерстві додали, що наразі триває прийом замовлення на закупівлю тест-систем від інших областей.
В Україні над створенням власних тестів працювали дві лабораторії. Одна з яких вже заявила, що має результати. Натепер там проводять дослідження на відповідність стандартам.
Оксана Муляр