​​До Києва з неоголошеним візитом прибув генсек НАТО Єнс Столтенберг

​​До Києва з неоголошеним візитом прибув генсек НАТО Єнс Столтенберг

Єнс Столтенберг та Володимир Зеленський / Фото: Офіс президента України

Генсек НАТО Єнс Столтенберг приїхав до України та зустрівся із Володимиром Зеленським.

До Києва 29 квітня з неоголошеним візитом прибув генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг. Він зустрівся з президентом України Володимиром Зеленським. Це вже третій візит Столтенберга до України за час повномасштабної війни. 

Про це пише "Суспільне".

Зеленський та Столтенберг обговорили ініціативу щодо створення спеціального фонду фінансової підтримки української оборони обсягом 100 мільярдів євро терміном на пʼять років.

"У союзників дійсно є можливість втілити у життя таку ініціативу. Для нас дуже важливі деталі. Важливо, щоб це було не за рахунок двосторонніх обсягів, які відзначені нашими угодами щодо гарантій безпеки", — сказав президент України.

Посадовці також обговорили ситуацію на фронті, підготовку й проведення саміту НАТО у Вашингтоні, підтримку українських воїнів та російський контрнаступ.

Володимир Зеленський наголосив, що, очевидно Україна буде в НАТО, бо "вже неможливо уявити безпеку Європи та євроатлантичної спільноти без дієвої участі України та гарантування такої безпеки".

"Саме Україну, наших людей, наш потенціал Росія прагне зробити своїм плацдармом для подальшої дестабілізації європейського та євроатлантичного простору. І тому саме тут, у захисті України, відповідь на запитання про надійну й довготривалу спільну безпеку", — заявив президент.

Нагадаємо, очільницю МЗС Німеччини Анналену Бербок помітили під час секретної зустрічі з генсеком НАТО.

Читайте також провідні новини дня:

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Війна Росії проти України
Наступна публікація