До Києва вирушила баржа із 300 тоннами херсонських кавунів: коли можна буде купити та за скільки

Дата публікації
Перегляди
6641
Поділитись:
WhatsApp
Viber
До Києва вирушила баржа із 300 тоннами херсонських кавунів: коли можна буде купити та за скільки

Фото: ТСН

Цьогоріч херсонські кавуни мають ще й культурно-туристичну місію.

До Києва з Херсонщини вирушила баржа з кавунами. До столиці прямує 300 тонн відбірних баштанних. Цього року у смугастих ягід з'явилася ще й нова почесна місія. Їх називають культурними послами.

Про це йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Кавуни смугасті, відбірні, усі один в один. У вантажівці вони їхали на соломі, на причалі їх вручну переклали у ящики, і обережно вантажили у трюм.

Кожен кавун - "Талісман". Саме так називається сорт. Одна ягода важить близько 15 кілограм. Продавати їх будуть дешевше, ніж до сьогодні. Проте торічних цін вже не буде. Через весняні заморозки кавуни пересівали і затрати збільшилися удвічі, кажуть фермери.

"Якщо минулого року в цей час, коли ми відправляли баржу, ціна була в рамках 1,20-1,50, то сьогодні купити кавун на херсонських полях оптом можна в районі 2,50-3 гривні. Всі затратні частини і ось він получається в мережах Києва і великих міст в районі 10 гривень", - каже фермер Олександр Мусієнко.

Цьогоріч херсонські кавуни мають ще й культурно-туристичну місію. Більшість їде з наліпками. Якщо зчитати QR-код, можна дізнатися не лише про походження кавунів, а й про цікавинки Херсонщини, а також як них дістатися.

До Києва баржою вирушили 300 тонн херсонських кавунів

До Києва баржою вирушили 300 тонн херсонських кавунів

Подорожувати Дніпром кавуни будуть приблизно тиждень.

Баржами кавуни стали возити 4 роки тому. Виявилось, це дешевше, ніж вантажівками. Одна баржа дорівнює 15 КамАЗам з причепами. Фермери кажуть, залюбки б відправляли кавуни до інших міст уздовж Дніпра. Але поки маршрут лише до Києва.

До терміналу у Переяславі-Хмельницькому баржа з кавунами прибуде 21 серпня. А у київських супермаркетах ці кавуни з'являться традиційно напередодні Дня Незалежності.

Наступна публікація