Для киян тарифи на опалення не зменшаться у разі зниження вартості газу – Київтеплоенерго

Дата публікації
Перегляди
1975
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Для киян тарифи на опалення не зменшаться у разі зниження вартості газу – Київтеплоенерго

Фото: КМДА

Комунальники кажуть, що в Україні є певна законодавча неузгодженість.

У разі зниження ціни на газ тарифи на опалення в столиці не зміняться до травня 2020 року, бо в Україні немає законодавчого механізму, який дозволяє постачальникам оперативно переглядати тарифи для громадян.

Про це на брифінгу заявив директор СП "Енергозбут" КП "Київтеплоенерго" Костянтин Лопатін, коментуючи встановлення урядом гарантованої ціни на газ для НАК "Нафтогаз України" на період з січня по квітень 2020 року, передає УНІАН.

"Станом на сьогодні нічого не зміниться. Тариф на тепло діятиме до травня 2020 року. Він має залишатися незмінним. Незалежно, газ подешевшає - тариф не зміниться, газ подорожчає - тариф не зміниться. З огляду на кон`юнктуру ринку, та ціна, яка є сьогодні, не є гарантованою, наприклад, на лютий", - сказав він.

Лопатін також зазначив, що зараз в Україні є певна законодавча неузгодженість, яка не дозволяє постачальникам послуги передбачити можливість переглядати тариф оперативно, з огляду на зміну вартості природного газу.

"На сьогодні наше підприємство не має можливості змінити тариф, який діє сьогодні, ні в більший, ні в менший бік. Колізія в тому, що єдиний нормативний документ, яким передбачено тарифоутворення, - це постанова Кабміну №869 з останніми змінами. Виходячи з цих змін, зміна можлива винятково лише затвердивши вже тариф на нову послугу з постачання теплової енергії. Під ту систему координат, до якої підв`язана окрема абонентська плата і внески", - пояснив він.

Представник "Київтеплоенерго" зазначив, що Кабінет міністрів, виконуючи завдання президента, працює над питанням створення можливості для коригування тарифів на тепло і централізоване опалення в разі зміни ціни на газ у будь-який бік більше ніж на 10%.

Нагадаємо, від 1 січня 2020 року Україна переходить на ринкові ціни на газ. Відповідно і для промисловості, і для населення вона має бути однаковою. А це означає, що для населення вона суттєво зросте. І щоб це сталося не настільки різко, уряд запровадив гарантовану фіксовану вартість газу.

Заручники газового питання: Могилів-Подільський може опинитись без опалення

Заручники газового питання: Могилів-Подільський може опинитись без опалення

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1975
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація