Директорка VS завучка: у столичній гімназії учні можуть не отримати атестати через конфлікт вчительок

Директорка VS завучка: у столичній гімназії учні можуть не отримати атестати через конфлікт вчительок

Конфлікт має вирішити спеціальна робоча група.

У Києві в Печерській гімназії №75 триває протистояння через посаду та кабінет директора школи. Новопризначена керівниця щодня намагається потрапити на своє роботе місце, але її не пускає завучка, яка тимчасово обіймала крісло очільника гімназії. Протистояння відбуваються із сутичками, поліцією, муніципальною охороною, і, до того ж, на очах у дітей, про це у сюжеті ТСН.19:30.

Судова тяганина із поновленням та звільненням очільників гімназії триває шостий рік. У 2017 році Галина Поварчук виграла конкурс на посаду директора. І звільнила кабінет без боротьби, коли попередня директорка у суді оскаржила своє звільнення і суд поновив її на посаді.

Ексдиректорка Оксана Бабина-Косенко пропрацювала небагато, пішла у тривалий лікарняний, і призначила виконувачку обов'язків Аллу Ратушну. Разом з тим, у листопаді 2019 року Апеляційний суд визнав поновлення попередниці незаконним.

Новопризначена очільниця і виконувачка обов’язків не поділили кабінет директора елітної гімназії

Новопризначена очільниця і виконувачка обов’язків не поділили кабінет директора елітної гімназії

Рішення ніхто не оскаржив, відтак Галину Поварчук, в якої був чинний контракт, поновили наказом на роботі. Проте нині на роботу вона ходить з охороною, бо побоюється за своє здоров'я.

"Я боюсь того, що мені завдадуть фізичної шкоди, тому що люди, які постійно погрожували, поводяться повністю неадекватно", - зауважує директорка школи Галина Поварчук.

Згідно з указом районного управління освіти, Галина Поварчук є директоркою гімназії від 16 грудня 2019 року до 30 черня 2020 року.

Призначена попередницею завучка і в.о. директора Алла Ратушна повністю ігнорує очільницю школи. Нині свою позицію пояснює тим, що призначення нової директорки відбулось без проведення конкурсу, а наказ освітнього управління називає незаконним.

"Згідно зі ст. 60 Конституції України, я маю право не виконувати злочинні накази", - каже завучка Алла Миколаївна.

Через загострення конфлікту вже зібралась Київрада, яка створила спеціальну комісію, котра має розв'язати проблему. Однак більшість освітніх чиновників у столиці в один голос твердять, що новопризначена Галина Поварчук єдина легітимна директорка.

"Я вважаю, цю ситуацію, м’яко кажучи, не прийнятною, бо є закон, є рішення суду, є чинний керівник, який має працювати. За кілька днів вже треба замовляти свідоцтво 9-11 класам. Там має бути підпис легітимного директора гімназії, наразі це зробити не можливо", - каже освітній омбудсмен Сергій Горбачов.

Крім того, наголошують чиновники, що через конфлікт у гімназії, учні навчального закладу можуть залишитися без атестатів, а викладачі - без зарплати.

"Ми зараз увійдемо в ту фазу, що ми не зможемо видати атестати, заплатити трудовому колективу заробітну плату, тому що вона буде виплачуватися тільки за підписом Галини Ярославівни", - наголошує заступник голови Печерської РДА Анатолій Невмержицький.

Новостворена спеціальна робоча група столичних депутатів 30 січня має зібратися на перше засідання, на якому обіцяють знайти шляхи розв'язання проблеми.

Світлана Березівська

Повʼязані теми:

Наступна публікація