Діагноз "коронавірус" у п’ятьох киян не підтвердився

Діагноз "коронавірус" у п’ятьох киян не підтвердився

Фото: visualhunt.com

Лікарі з’ясували, що про нову недугу в українській столиці не йдеться.

Лабораторні дослідження спростували зараження кількох українців новим типом інфекції  2019-nCoV. Про це повідомили в Міністерстві охорони здоров’я України.

За результатами медичного огляду та консультацій 2 пацієнтів, які знаходяться в Олександрівській лікарні міста Києва,...

Опубліковано Міністерство охорони здоров'я України Понеділок, 3 лютого 2020 р.

"За результатами медичного огляду та консультацій двох пацієнтів, які знаходяться в Олександрівській лікарні міста Києва, не було встановлено підозри на інфекцію", - наголосили у пресслужбі міністерства. Водночас там повідомили, що лабораторні дослідження триватимуть до встановлення джерел їхньої недуги.

"Також відхилено підозру ще у трьох випадках у осіб, які повернулися з Китаю – їм встановлено діагноз "Аденовірусна інфекція", - наголосили в МОЗі. Медики продовжують моніторинг епідемічної ситуації та приділяють особливу увагу громадянам, які нещодавно повернулися з Піднебесної або контактували з тими, хто перебував у Китаї.

Нагадаємо, вірус, який схожий на застуду, але, на відміну від неї, дуже швидко вражає легені й інші органи, розпочався з ринку морепродуктів у китайському місті Ухань. Нині сам ринок зачинений і огороджений поліційною стрічкою, а у місті активно відбуваються заходи із знезараження. Посилено контроль в аеропортах не лише Китаю – Таїланд, Австралія та Японія ретельно стежать за пасажирами. 

Відомо, що вірус з китайського Уханя належить до великої родини коронавірусів. Розповсюдження хвороби розпочалося з ринку тварин. Вірус передається повітряно-крапельним шляхом тваринам, людям. Спалах вірусу припав на найгірший час - святкування китайського Нового року. Адже саме цього тижня громадяни Піднебесної активно мандрують - приїжджають на свята до родичів як всередині країни, так і з-за кордону. 

26 січня стало відомо, що смертоносний коронавірус з Китаю може передаватися в інкубаційний період, коли людина навіть не підозрює, що вона хвора. Інкубаційний період триває від одного до 14 днів. 

30 січня Всесвітня організація охорони здоров'я за підсумками екстреної наради оголосила спалах коронавірусу надзвичайною ситуацією міжнародного значення. Це стало опосередкованим визнанням того, що стримати поширення хвороби не вдається і вона з локальної проблеми набуває глобального масштабу. 

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Фото: ТСН.ua

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус
Наступна публікація