Дезінфекція і миття спецрозчинами: як у громадському транспорті Києва борються з поширенням інфекцій

Дезінфекція і миття спецрозчинами: як у громадському транспорті Києва борються з поширенням інфекцій

Фото: Київпастранс

Важливою є також особиста гігієна.

Для діагностики коронавірусу в Україні уряд уже виділив 67 мільйонів гривень. У разі загрози країна має 12 тисяч ліжок та 2,5 тисячі боксів в інфекційних відділеннях. У кожній області, як мінімум, дві бригади швидкої прямуватимуть на такі виклики. Своєю чергою, у великих містах почали частіше дезинфікувати громадський транспорт. Чи врятує пасажирів від імовірного зараження вірусами – у сюжеті ТСН.19:30.

У великих містах почали частіше дезінфікувати громадський транспорт. Приміром, у метро станційна прибиральниця ганчіркою, вимоченою в дезрозчині, кожні шість годин витирає балюстради. Підлогу у вестибюлях та платформах метрополітену стали дезінфікувати раз на три години. Раніше пасажирські приміщення спеціальним розчином мили раз на тиждень.

"Це засіб проти вірусних захворювань, гепатиту і навіть туберкульозу. Він без запаху, прозорого кольору і абсолютно не шкідливий для пасажирів", - розповідає начальниця станції метро Лук'янівська Леся Снігур.

Чергові по станціях у медичних масках. Усім працівникам перед початком робочого дня міряють температуру.

У трамвайному депо до звичайного миття вагонів зовні та всередині додали й щоденну дезінфекцію. Чоловік в окулярх та костюмі біозахисту бризкає спеціальний розчин у середині вагона: десять літрів на три трамваї. Також додатково протирають усі поруччя та ручки на сидіннях. Ці вагони сучасні й обладнані системою клімат-контроль. Раніше фільтри мили раз у місяць, а тепер - щодня.

Утім, якщо вагони обробляти щогодини, то проблему цим не вирішиш, кажуть інфекціоністи. Адже тільки Київське метро перевозить до півтора мільйона пасажирів щодня.

Особиста  гігієна - це запорука не підхопити вірус. Варто обов'язково мити руки з милом після вулиці, перед прийомом їжв, після туалету і після обробки сирого м'яса та інших продуктів тваринного походження. Також слід закривати ніс чи рот під час чхання. Грип чи коронавірус передається лише крапельним та контактним шляхами.

"Якщо у вас руки видимо не забруднені і ви потенційно знаєте, що можете бути заразним, то достатньо спиртовмісним антисептиком обробити руки. Кількість антисептику повинна  близько трьох мілілітрів - це від 23 до 27 пшиків. Якщо його менше ефективність цієї обробки низька",- каже фахівець з інфекційного контролю Центру громадського здоров'я Роман Колесник.

У громадському транспорті безпечна відстань від хворої людини - це щонайменше метр. Підхопити вірус можна лише, коли заражений слиз потрапить у ніс, очі та рота. Тому медичні маски, які нині мають підвищений попит, здоровим не допоможуть. Натомість хворим людям навпаки масками радять не нехтувати.

Кореспондентка ТСН Валентина Доброта. 

Повʼязані теми:

Наступна публікація