Детективи НАБУ допитають Кличка у справі про "хабар Богдану"

Детективи НАБУ допитають Кличка у справі про "хабар Богдану"

Фото: УНІАН

Кримінальне провадження було зареєстровано за заявою столичного мера.

Детективи Національного антикорупційного бюро України найближчим часом допитають мера Києва Віталія Кличка в рамках кримінального провадження щодо можливої пропозиції хабара керівнику Офісу президента Андрію Богдану.

Про це заявив директор НАБУ Артем Ситник під час пресконференції.

"Допиту ще не було, але сподіваюся, що найближчим часом він відбудеться", – сказав він.

Також Ситник зауважив, що НАБУ зареєструвало провадження за заявою Кличка, а подібні розслідування "починаються з допиту заявника".

Нагадаємо, під час пресконференції 30 липня керівник ОП Андрій Богдан заявив про те, що йому пропонували 20 млн доларів за те, щоб "не рухати" Кличка з посади голови КМДА

До цього Богдан звернувся до уряду з проханням подати необхідні документи для звільнення Віталія Кличка з посади керівника Київської міської державної адміністрації. Його заступник Руслан Рябошапка висловив сподівання, що це питання буде вирішене на найближчому засіданні Кабінету міністрів. При цьому Рябошапка закликав не політизувати це звільнення.

"Є норма закону, згідно з якою голова місцевої державної адміністрації призначається на термін повноважень президента України. Яка може бути політика у тому, що змінився президент і термін повноважень голови місцевої адміністрації закінчився?" – пояснив заступник голови ОП.  

Залишити Кличка на своїй посаді: АМУ розсилає мерам лист із проханням підтримати звернення до президента

Залишити Кличка на своїй посаді: АМУ розсилає мерам лист із проханням підтримати звернення до президента

Сам Кличко у  відповідь заявляв, що розподіл повноважень міського голови Києва та керівника столичної державної адміністрації нібито суперечить європейській практиці місцевого самоврядування та звернувся до Національного антикорупційного бюро із закликом відкрити кримінальне провадження за заявою керівника Офісу президента Андрія Богдана про пропозицію йому хабара.

Повʼязані теми:

Наступна публікація