Десятки лебедів облюбували для зимівлі береги Дніпра на Оболоні

Десятки лебедів облюбували для зимівлі береги Дніпра на Оболоні

Фото: pixabay.com

Тепер зоозахисники мають клопіт із тим, аби люди з благих мотивів не загодували птахів до смерті некорисною їжею.

Понад півсотні диких лебедів обрали для зимівлі береги Дніпра на столичній Оболоні. Щодня птахи збирають сотні глядачів та бажаючих зігріти і погодувати, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Справжня лебедина казка – таке жителі Оболоні бачать вперше. "Вчора ввечері тут були, прямо з туману випливає ціла зграя, теж чудово було", - кажуть кияни. А ще є качки, голуби і чайки. Люди кажуть: бувало, що прилітала якась пара лебедів, максимум дві. А нині, якщо порахувати усіх птахів на березі, дійде до тисячі.

Понад півсотні лебедів обрали для зимівлі береги Дніпра на столичній Оболоні

Понад півсотні лебедів обрали для зимівлі береги Дніпра на столичній Оболоні

У тому, що птахи обрали місцем своєї зимівлі саме берег Дніпра, зоологи нічого дивного не бачать. По-перше, відкрита вода не має криги, а по-друге, птахи мають пам’ять, і якщо погодували їх тут сьогодні один раз, готуйтеся вже наступного дня зустріти з десяток птахів. Оскільки намагання підтримати птахів є масовим, зоологи розвісили оголошення про те, чим їх варто годувати, однак це не допомагає – найбільше кидають хліб, а це не корисно. "Хліб дуже розбухає у шлунку, він вбирає воду і, по суті, шлунок наповнений. Але насправді поживних речовин не дуже багато надходить", - кажуть фахівці.

Вони радять для корму використовувати варені овочі, комбікорм, цільне зерно типу ячменю чи пшениці. Однак люди все одно несуть хліб. Журналісти лише в однієї з двох десятків годувальників побачили дозволений корм – про нього Валентина Олександрівна знає, бо її мама працювала ветеринаром. "Лізуть, фотографуються, вже мало не руками. Я кажу – тримайте дистанцію! Вони ж дикі, неможна з ними так", - застерігає жінка. Але все, що можуть нині зоологи та волонтери – це проводити просвітницьку роботу і стежити за поведінкою і станом диких птахів. Відлетіти ті мають з весняною відлигою.

Кореспондент ТСН Іван Гребенюк

Повʼязані теми:

Наступна публікація