Кілька десятків киян банально "розвели" на відпочинок в Єгипті за 200 доларів

Кілька десятків киян банально "розвели" на відпочинок в Єгипті за 200 доларів

Фото: www.flickr.com/Isabelle Trak

Загальна сума прибутку аферистів склала майже 20 тисяч доларів.

Бажання відпочити задешево в Єгипті зіграло злий жарт із киянами. Омріяна подорож обернулася спробами повернути собі кошти та покарати аферистів, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Одна з потерпілих показує, скільки грошей перерахувала за сімейний відпочинок у Єгипті – 18,8 тисяч гривень. "Путівки я купувала для двох дітей і мами", - розповіла Юлія Магай. Жінка відгукнулася на заклик однокласниці придбати дешеві путівки – по 200 доларів за дорослого. За легендою, така приваблива ціна надавалася лише членам спортклубу, тож зібрали ще по 150 гривень членських внесків. Коли ж настав час летіти, виявилося, що відпочинок скасовується.

На 400 тисяч гривень шахраї ошукали киян, які придбали дешеві путівки до Єгипту

На 400 тисяч гривень шахраї ошукали киян, які придбали дешеві путівки до Єгипту

Катерина Тимченко – мати сімох дітей. Вона запевняє, що в афері з путівками вона стала проміжною ланкою між аферистами і ошуканими клієнтами. Згадує, як її знайомий Дмитро Гончар запропонував дешевий відпочинок. "Він колишній опер. Сказав – це бюджетні путівки, моя дружина працює в спортшколі, і вона може зробити хоч сто. Але закритий ротик, бо неможна про це багато-кому знати. Та я, кажу, нікому казати не буду – лише своїм", - розповідає киянка.

Своїх серед знайомих та рідних назбиралося більше 20 сімей. "Давали мені гроші. І все. Я все передавала", - твердить Катерина. На відпочинок доїхала тільки вона з чоловіком та дітьми. Про те, що не їдуть інші – вагітна тоді жінка дізналася лише на морі. "Коли ми дізналися, що я потрапила в таку шахрайську схему і стала її фігурантом, то я не їла, не пила, я просто плакала в номері", - твердить вона. Дмитро тоді сказав, що стався форс-мажор, а повернути гроші він не в змозі. І написав заяву в поліцію, що його життю загрожують невідомі особи.

У спортклубі ошуканим туристам заявили, що не знають нікого з фігурантів скандалу. Головний тренер запевняє, що жодного стосунку до злочинної схеми не має. Відхрещується од ошуканих і подружжя Гончарів. "Я взагалі вперше про це чую", - каже Дмитро. "Я не розумію про що ви кажете. Я з вами спілкуватися не хочу", - каже Оксана.

Жертви шахрайства об'єдналися та найняли адвоката. "Загальна сума збитків коливається десь у межах 18 тисяч доларів", - вважає юрист В'ячеслав Зьома. Хто саме привласнив кошти – визначать правоохоронці. Шахраям загрожує обмеження волі на строк до трьох років. "На даний час тривають слідчо-оперативні розшукові заходи по встановленню осіб, що причетні", - розповів заступник керівника Подільського управління поліції Дмитро Кожухівський.

Журналісти направили запит до МВС, чи справді Дмитро Гончар працював у правоохоронних органах. І отримали підтвердження.

"За інформацією відділу кадрового забезпечення Подільського УП ГУНП у м.Києві майор міліції Гончар Дмитро працював у Подільському районному управлінні МВС України у м.Києві на посаді оперуповноваженого. У 2015 році він був звільнений з органів внутрішніх справ. Службу у Національній поліції не проходить", - йдеться у відповіді прес-служби поліції на запит ТСН.

Турфірми тим часом закликають українців не спокушатися на відверто низькі ціни – аби омріяний відпочинок не перетворився на довгі, а може й марні, пошуки правди.

Кореспондент ТСН Валерія Ковалінська

Повʼязані теми:

Наступна публікація