Дерево, біля якого знімався музикант Віктор Цой, отримало в столиці охоронний статус

Дерево, біля якого знімався музикант Віктор Цой, отримало в столиці охоронний статус

Фото: КМДА

Дереву понад 60 років.

"Дерево Цоя", яке росте біля озера Тельбін у Дніпровському районі Києва, отримало статус ботанічної пам'ятки. Відповідне рішення ухвалили депутати Київської міської ради 7 лютого.

Про це інформує пресслужба КМДА.

Повідомляється, що дереву з трьома стовбурами понад 60 років. Воно сягає 18 метрів заввишки. Зазначається, що охоронний статус передбачає заборону на будь-яке будівництво, вирубування і навіть санітарне обрізання.

Відомо, що липні 1986 року на озері Тельбін відбулися знімання фільму "Кінець канікул", він складається з чотирьох кліпів групи "Кіно", лідером якої був музикант і актор Віктор Цой. Саме після цієї кінострічки Цоя запросили знятися в культових кінокартинах "Асса" та "Игла". Знімання фільму "Кінець канікул", до слова, проводилися за кілька тижнів після Чорнобильської катастрофи.

Депутати надали статус ботанічної пам’ятки «Дереву Цоя». Про це повідомили в Управління екології та природних ресурсів...

Опубликовано Київська міська державна адміністрація - КМДА Пятница, 7 февраля 2020 г.

Як повідомлялося раніше, через те, що у Києві у 2019 році було знищено п’ять історичних будинків, волонтери взялися за захист культурної спадщини столиці. Вони хочуть відсканувати всі історичні будівлі міста та створити 3D-мапу, за допомогою котрої можна було б стежити за збереженням споруд.

Київ у 3D: активісти відсканують усі історичні будівлі для їх збереження

Київ у 3D: активісти відсканують усі історичні будівлі для їх збереження

Повʼязані теми:

Наступна публікація