День Кобзаря минув у Києві зі сварками, молитвами і безкоштовним проїздом

День Кобзаря минув у Києві зі сварками, молитвами і безкоштовним проїздом

Фото: ТСН

Столиця відсвяткувала народження Шевченка акціями біля пам'ятника та в метро.

У столиці різноманітно відсвяткували уродини Великого Кобзаря. Для 204-ї річниці від дня народження Тараса Григоровича знадобилися навіть сапери в парку імені Шевченка, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Із самого ранку там вишукували загони Нацгвардії та обладнали рамки металошукачів на вході, а саму територію обгородили парканами. Сапери з міношукачами оглядали кучугури та заглядали в каналізацію. Люди приготуваннями до візиту президента були невдоволені. "Народ заважає. Ми громадяни України, це наш поет", - говорили вони. Біля монумента утворився мітинг, його учасники сварилися з поліцейськими, і в підсумку глава держави до парку Шевченка так і не приїхав – від Порошенка передали тільки кошик із квітами. Мітингарі ж просто декламували вірші навколо пам’ятника.

Тим часом у козацькій церкві відслужили панахиду за поетом, а під іконами декламували його твори та співали пісні на їхні слова. Столична ж підземка долучилася до свята ініціативою безкоштовного проїзду в обмін на прочитаний напам’ять вірш Кобзаря. "Люди розказують "Сон", іноді "Катерину", "Заповіт", а нам хотілося б щось іще", - зізнаються працівники станцій. Олеся Стефаник до виступу підготувалася – вона читала вірш, на собі мала футболку з портретом Шевченка, а дійство наживо в соцмережі транслював її приятель. Вони обоє були впевнені, що самому Тарасу Григоровичу така акція прийшлася б до смаку.

Кореспондент ТСН Наталія Нагорна

У столиці відсвяткували уродини Шевченка зі мітингом і молитвами

У столиці відсвяткували уродини Шевченка зі мітингом і молитвами

Повʼязані теми:

Наступна публікація