День Києва-2021: історія свята та 10 цікавих фактів про столицю

День Києва-2021: історія свята та 10 цікавих фактів про столицю

Фото: УНІАН

У 2021 році Києву виповниться 1539 років.

Щороку в останню неділю травня столиця святкує День Києва.

Цьогоріч свято випало на 30 травня.

Офіційно роком заснування Києва вважається 482 рік. Тож у 2021 році Києву виповниться 1539 років.

Історія свята

День Києва почали святкувати у 1982 році. Саме тоді відсвяткували 1500-річчя від умовної дати заснування міста. Під егідою ЮНЕСКО у Києві відбулася низка святкових заходів — від театральних постановок до відкриття пам’ятників та відреконструйованих будівель.

Потім на деякий час про свято забули, і лише від 1987 року вже стали святкувати щорічно.

Цьогоріч на День Києва передбачено понад 160 заходів. Святкування адаптували до чинних карантинних вимог. А основними локаціями стануть Арка дружби народів та Співоче поле.

10 цікавих фактів про Київ

  • За легендою, засновниками міста Києва були Кий, Щек, Хорив та їхня сестра Либідь. На честь старшого брата назвали поселення, імена двох менших увічнені у назвах гір, вулиць, кварталів міста. Іменем сестри назвали річку.
  • У Києві розташовані три з семи Об’єктів спадщини ЮНЕСКО в Україні (Києво-Печерська Лавра, Церква Спаса на Берестові та Київський Софійський собор).
  • Київський пам'ятник "Батьківщина-Мати" входить до п'ятірки найвищих у світі. Його висота становить 102 метри.
  • Найдавнішою вулицею Києва вважається Володимирська, вік якої понад 1000 років.
  • Хрещатик є найкоротшою центральною столичною вулицею Європи. Його довжина становить лише 1,3 км. Водночас Хрещатик є найширшою (75 м) серед головних вулиць міст Європи. Найвужчим є Георгіївський провулок – близько п'яти метрів між будівлями. До слова, вулиця Хрещатик 14 років називалася вулицею Вацлава Воровського.
  • Найдовшою вулицею Києва є Броварський проспект – він простягнувся на 14 км. А найкоротшим є Інженерний провулок неподалік Арсенальної площі довжиною 50 метрів, на якому вмістилися три будинки
  • Найдовший міській транспортний маршрут: трамвай №2 (м. "Контрактова площа" – Пуща-Водиця), його протяжність – близько 20 км.
  • Станція київського метро "Арсенальна" вважається найглибшою у світі. Її глибина становить приблизно 105 метрів.
  • Пішохідний міст через Дніпро у Києві – найдовший пішохідний міст в Європі.
  • Найвідвідуваніший музей в Києві – Національний історико-культурний заповідник "Києво-Печерська Лавра". Тут буває близько мільйона туристів на рік.

Читайте також:

Повʼязані теми:

Наступна публікація