День без авто: як сьогодні пересувалися водії в усьому світі та чи долучилися кияни до акції

День без авто: як сьогодні пересувалися водії в усьому світі та чи долучилися кияни до акції

Фото: pixabay.com

Київ стояв у заторах.

Світ 22 вересня відзначає день без автомобіля. Це екологічна ініціатива, щоб зменшити шкідливі викиди в повітря. Нині водії пересідали на громадський транспорт, велосипед або й взагалі йшли пішки. Чи долучилася до акції столичні автомобілісти, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Країни-учасники акції 22 вересня залишають можливість руху лише велосипедом, самокатом і електричним громадським транспортом, зокрема, і метро.

Тим часом деякі кияни зізнаються, що без авто робочий день їм складно уявити. Втім дехто каже, що це цілком реально, тож можна проїхатися у справах на метро чи тролейбусом.

Наприклад, киянин Олександр, веломандрівник зі стажем. Він зізнається, що вже 10 років пересувається на двоколісному і лише взимку змінює транспорт.

У світі відзначають один день без автомобіля

У світі відзначають один день без автомобіля

"На велосипеді я їжджу, коли гарна погода, настрій. А коли поспішаю і не хочу хвилюватися, де залишити велосипед, сідаю на метро", — розповідає веломандрівник Олександр.

Киянин діставався велосипедом навіть до Норвегії та Португалії. Він розповідає, що у західній та південній Європі майже скрізь центральні вулиці перекриті для автомобілів.

Втім нині в столиці, попри всесвітню акцію, був традиційний завантажений дорожний трафік.

"Людина, яка має вільний доступ до автомобіля, у 90% випадків своїх переміщень обиратиме його. В Європі цей показник становить від 30 до 50%", — зауважує експерт із транспортного планування Дмитро Беспалов.

Фахівець пояснює це тим, що у світі більш розвинена мережа громадського транспорту й велоінфраструктури, аніж у Києві. Приміром Лондон, до "Дня без авто" перекриває 50 вулиць у центрі протяжністю на 30 кілометрів. Подібне робить Париж, свої обмеження має й Варшава, а от Київ поки що не готовий.

"Вони мають резерви пропускної здатності. Ми їх не маємо, наш громадський транспорт в середньому працює на межі, велоінфраструктури майже нема", — зазначає експерт із транспортного планування Дмитро Беспалов.

Повʼязані теми:

Наступна публікація