"Ця рана не гоїться": в Україні почали вшановувати п’яті роковини найтрагічніших днів Майдану

"Ця рана не гоїться": в Україні почали вшановувати п’яті роковини найтрагічніших днів Майдану

Фото: УНІАН

Заворушення в центрі Києва забрали життя десятків людей.

Трагічна й незабутня сторінка сучасної української історії: 18 лютого 2014 року. Тоді мирна хода в Києві переросла в криваве протистояння, під час якого загинули люди, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Через п’ять років на на Алеї Героїв Небесної Сотні відправили панахиду. На деревах, під якими розстрілювали людей, символічно розвісили паперових ангелів. Ушанувати загиблих прийшло кількадесят людей, серед них помітили і двох міністрів.

На Майдані Незалежності люди вшановують пам'ять загиблих Героїв Небесної сотні

На Майдані Незалежності люди вшановують пам'ять загиблих Героїв Небесної сотні

Учасники Євромайдану у деталях пам'ятають події 5-річної давності та переконані, що свої життя учасники революції віддавали не дарма: "Ця рана – вона не гоїться, і дуже важко переживати, але боротьба триває. Ми мусимо довести до кінця ті зміни, які почали наші рідні".

Панахиду за загиблими героями відправили і в Свято-Михайлівському золотоверхому соборі. А ввечері на Майдані Незалежності відбулася хода пам'яті. Місця, де загинули люди, позначили красивими трояндами. Протягом дня на цих місцях уже залишили чимало квітів і свічок. Акцію з трояндами планують продовжувати в наступні дні, а найбільше людей очікують 20 лютого – в день, коли снайпери розстрілювали майданівців на Інститутській.

Водночас саме ввечері на Майдані було чимало людей, переважно молоді, які розпивали алкоголь, танцювали під музику, сміялися та розважалися. Вони не пам’ятали, що сталося п’ять років тому і не збиралися вшановувати загиблих. Обличчя від телекамер ці люди здебільшого ховали.

Кореспондент ТСН Наталя Нагорна

Повʼязані теми:

Наступна публікація