Цвіте та стогне: Мережу облетіли фото зеленого пса, який скупався у Дніпрі

Зелена вода Дніпра може бути шкідливою не лише для людського організму, а й призвести до загибелі тварин.

Мережу облетіли фото зеленого пса, який скупався у річці Дніпро.

Фото перепостив колишній очільник Держекоінспекції Єгор Фірсов у Facebook.

Раніше Фірсов вже публікував відео із човна, який пропливає зеленим Дніпром. На оприлюднених 17 серпня кадрах човен розсікає поверхню каламутно-зеленої густої рідини замість прозорої річкової води.

Єгор Фірсов зазначив, що люди не усвідомлюють нову жорстку реальність. В якій, якщо так триватиме далі, за декілька років чиста річка, або чиста вода з-під крана, буде такою самою рідкістю, як парад планет.

Останнім часом мене часто звинувачують, ніби я хайпую на темі довкілля. Бо постійно публікую якісь халепи. Ні, друзі, це ви не усвідомлюєте нову жорстку реальність. В якій, якщо так буде продовжуватись далі, через декілька років чиста річка, або чиста вода з-під крану, буде такою ж рідкістю, як парад планет. Не публікувати подібні матеріали я не можу. Бо з болем вивчаю кожен день нові й нові катаклізми. На цьому відео Дніпро. Зелений, каламутний Дніпро, який благає про допомогу і вмирає. Де шалений сморід. Де дохла риба, що гине від нестачі кисню. Ми ґвалтуємо його кожен день. Скидаємо сотні тонн шкідливої отрути щоденно. При цьому беремо сотні тонн води для власних потреб. І ні-чо-го Дніпру не повертаємо. Ніби цей ресурс нескінченний. Відео: Ирина Вербивская

Опубліковано Єгором Фірсовим Вівторок, 17 серпня 2021 р.

"На цьому відео Дніпро. Зелений, каламутний Дніпро, який благає про допомогу і вмирає. Де шалений сморід. Де дохла риба, що гине від нестачі кисню. Ми ґвалтуємо його кожен день. Скидаємо сотні тонн шкідливої отрути щоденно. Водночас беремо сотні тонн води для власних потреб. І нічого Дніпру не повертаємо. Ніби цей ресурс нескінченний", - підсумував він.

Синоптики кажуть, що вода у Дніпрі зацвіла через підвищену температуру повітря та забруднення хімічними речовинами. Така вода для купання непридатна.

Ціанобактерії або синьо-зелені водорості, що зараз наявні у Дніпрі, можуть бути шкідливими не лише для людського організму, а й призвести до загибелі тварин. Про це у коментарі "Суспільному" розказав еколог Олександр Спрягайло.

"Багато ціанобактерій синьо-зелених водоростей виділяють бактерії, що можуть спричиняти шкоду людині, викликати алергії, запалення, може навіть температура підвищуватися. При заковтуванні води можуть бути різні неприємні наслідки для шлункового тракту, ушкодження печінки і, навіть, є наукові дані, що домашні тварини можуть померти, якщо наковтаються багато води із високою концентрацією ціанотоксинів", зазначив завідувач кафедри біології, екології та агротехнологій ЧНУ імені Богдана Хмельницького Олександр Спрягайло.

Нагадаємо, в Києві у Дніпрі помітили медуз. Це вважається поганим симптомом для річки.

Повʼязані теми:

Наступна публікація