Понад 2 500 квартир залишилися без тепла.
Без опалення в перші заморозки. Мінусову температуру синоптики обіцяють уже цього тижня, а мешканці 2,5 тис. квартир на вулиці Данченка у Києві, й досі не отримали тепла.
Хто винен у тому та скільки ще людям ходити в куртках по квартирі - йдеться 9 листопада у сюжеті ТСН.19:30.
На вулиці +10, а в квартирі +15, навіть за умови увімкненого обігрівача, розповідає Діна Карабанова. У її будинок опалення не подали і досі.
"Ходжу в квартирі вдягнена в светрах, носках шерстяних. Дуже холодно, ясна річ. Мені здається, це знущання із мешканців цілого кварталу", - говорить вона.
Йдеться про 9 багатоповерхівок - понад 2 500 квартир.
Обігрівачі працюють цілодобово, а отже, платіжки за електроенергію чекають не малі.
"Ми всі тут в відчаї. Дуже холодно. І я нічим не обігріваю. На калорифери з двох тисяч пенсії не дуже напалиш", - говорить пенсіонерка Марія.
З ОСББ до компанії, яка утримує котельні, зверталися від вересня, та внятного діалогу не вийшло.
"От на сьогодні моя розмова із керівництвом "Енергосервіс груп"- це те, що опалення цього року у будинках не буде. Головну причину, яку вони називають, - це заборгованість їхню перед "Нафтогазом", і заборгованість будинків перед ними", - говорить Ярослава Торохтій, голова правління Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку.
Ідеться про 3 мільйони 400 тисяч гривень боргу. Більшість із них належить не мешканцям, а "Київміськбуду", який звів кілька років тому ці будинки.
"Повідомлення в чаті від представника керуючої компанії: "За останніми даними, від ЄСГ борг мешканців становить 0,7 млн грн, борг КГС по компенсації - 2,8 млн. Договір з КГС підписаний, сьогодні повинні зайти гроші на спецрахунок", - говорить мешканець одного з будинків.
КГС - це "Київміськбуд", який, за цим повідомленням, отримав борг за квартири, які не встиг продати, але опалення до яких надходило.
Та коментувати на камеру ситуацію "Київміськбуд" відмовився. У відповіді надіслав листа - жодних боргів перед компанією утримувачем котельні - немає.
"Може гроші, які ми перерахували раніше, пішли не за призначенням. Це треба розслідувати", - каже один із мешканців.
То може "Київміськбуд" і ні при чому? Мешканці одразу хочуть запитати у про це "Енергосервіс груп". Та відповіді не отримують. Тож ТСН рушає до головного офісу, але там через двері гукають, що карантин і нікого не пускають. Хоча ці люди кажуть: всередині були 15 хвилин тому. Зачувши це, двері відчиняються, однак журналістів все одно не пускають.
У "Нафтогазі" кажуть: дати котельням паливо готові того ж дня, як борг буде погашено. Інакше діяти не можуть, є постанова уряду.
"Компанія, яка забезпечує постачання тепла у ці будинки, не забезпечує рівень розрахунків, які встановив уряд для того, щоб розпочати постачання. Це рівень 90% розрахунку, у них сьогодні 70, здається 70,5%, тобто їм не вистачає на сьогодні 2,9 млн грн", - говорить заступник начальника департаменту енергоефективності НАК "Нафтогаз України" Олексій Хабатюк.
Ліцензії на діяльність таких компаній із утримання котелень видає Київська міська адміністрація, але й вони нічого вдіяти не можуть, говорять мешканці будинку.
Надвечір "Енергосервіс груп" таки надсилає листа, де точних дат не вкаже, але запевнює: опалення дадуть найближчим часом. Та люди вірять у те мало і вже підготували заяву до прокуратури. Бо виходить, навіть сплачені рахунки, не гарантують отримання послуг.