Чотири людини отримали органи від загиблого киянина: в якому стані пацієнти і як відбувалася трансплантація

Чотири людини отримали органи від загиблого киянина: в якому стані пацієнти і як відбувалася трансплантація

Фото: Інститут Шалімова

Лікарі змогли врятувати життя чотирьох осіб завдяки згоді рідних на донорство від чоловіка, який отримав смертельну черепно-мозкову травму.

Пацієнти, яким від одного донора у Києві пересадили органи, нині перебувають в стабільному стані. Одразу чотири людини вдруге дістали можливість жити - їм пересадили нирки, печінку та серце.

Про це йдеться 12 грудня в сюжеті ТСН.19:30.

Операцію проводили вночі. Тієї ночі до лікарні швидкої допомоги привезли 38-річного чоловіка з черепно-мозковою травмою. Лікарі намагалися врятувати його життя, але не змогли. Йому діагностували смерть головного мозку. Рідні померлого погодилися на трансплантацію органів. В Інституті серця пересадили серце 34-річному чоловіку, а в Інституті Шалімова працювали одразу три хірургічні бригади. Одну нирку пересаджували 3-річній Насті, другу - ще одному пацієнту і печінку - 59-річному чоловіку.

"Лабораторні показники поступово переходять у нормальні значення. Це не може відбуватися дуже різко. В принципі, почуваються дуже добре, вони активні, дитинка теж все нормально. Тому на цей момент ніяких проблем немає", - повідомив завідувач відділення інтенсивної терапії Інституту імені Шалімова Роман Зацаринний.

Ніч трансплантацій: у Києві одразу 4 людини дістали можливість жити

Ніч трансплантацій: у Києві одразу 4 людини дістали можливість жити

Цьогоріч в Україні зробили понад десять трансплантацій нирки від померлого донора. А таку пересадку дитині в Україні зробили вперше. Уражені інфекцією нирки видалили і замість них тепер працюватиме одна донорська.

"Дуже багато є моментів, які визначають ту чи іншу тактику під час проведення пересадки органів. Є різні технічні прийоми, які дозволяють зробити таким чином, що навіть маленька дитина може отримати орган від дорослої людини", - пояснює заступник директора Інституту імені Шалімова Руслан Салютін.

За останні півтора місяця в Інституті Шалімова 8 разів готувалися до проведення трансплантації від померлих донорів. Але згоди на забір органів їхні родичі не дали.

Нагадаємо, медики Клінічної лікарні швидкої медичної допомоги міста Львова виконали ще одну трансплантацію серця та двох нирок. Органи пересадили трьом пацієнтам. Донором став 28-річний чоловік, який загинув внаслідок інсульту.

Повʼязані теми:

Наступна публікація