Чоловік назбирав у зоні ЧАЕС 8 кілограмів радіоактивних грибів

Чоловік назбирав у зоні ЧАЕС 8 кілограмів радіоактивних грибів

Фото: Поліція Київської області

Грибник незаконно проник на заборонену територію, оминаючи контрольно-пропускні пункти.

Поліція виявила у зоні ЧАЕС порушника та вилучила у нього 8 кг радіоактивних грибів.

Виявили грибника поліцейські під час патрулювання в районі відселеного села Котовське, що належить до спеціально визначеної зони радіоактивного забруднення. Саме там 51-річний житель селища Іванків назбирав понад 8 кг грибів та намагався перемістити їх за межі зони ЧАЕС.

Про це повідомляє поліція Київської області.

Крім того, чоловік незаконно проник на заборонену територію, оминаючи контрольно-пропускні пункти.

Працівники поліції вилучили у порушника радіоактивні гриби.

За проникнення у зону відчуження без дозволу відповідних органів стосовно порушника складено протокол за ст. 46-1 "Порушення вимог режиму радіаційної безпеки в місцевостях, що зазнали радіоактивного забруднення" Кодексу України про адміністративні правопорушення. 

За фактом незаконного переміщення біоресурсів за межі зони відчуження слідчим зони ЧАЕС відкрито кримінальне провадження за ст. 267-1 "Порушення вимог режиму радіаційної безпеки" Кримінального кодексу України.

Санкція статті передбачає штраф від 50 до 80 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від одного до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.

"Поліція продовжує виявляти факти порушення вимог радіаційної безпеки, аби запобігти та не допустити потрапляння радіоактивних біоресурсів для реалізації на ринках. Шановні громадяни, не наражайте себе та оточуючих на небезпеку! Бережіть Ваше життя та здоров’я!", - йдеться у повідомленні поліції Київської області.

Нагадаємо, у Чорнобильській зоні затримали двох німців, які планували екстремально відпочити.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Таємниці Чорнобиля
Наступна публікація