Чим ми дихаємо: у Києві запустили нову систему вимірювання якості повітря

Дата публікації
Перегляди
341
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Чим ми дихаємо: у Києві запустили нову систему вимірювання якості повітря

Фото: unsplash.com

Аналізаторів повітря встановили вже понад пів сотні. Продавати їх автори не планують. Встановлюють безкоштовно.

У Києві запустили нову систему вимірювання якості повітря. Її розробили українські винахідники. Портативний прилад можна встановити прямо в себе за вікном. І інформацію про рівень забруднення повітря побачити на інтерактивній карті.

Невдовзі ця система стане особливо актуальною, коли в усій країні почнуть палити сухе листя і нас огорне густим димом. Усі пам’ятаємо жахливі наслідки спалювання сухої трави. А це все впливає на наше з вами здоров’я.

Як працює станція з перевірки повітря – у сюжеті "Сніданку з 1+1".

У системного адміністратора, киянина Дениса Камінського дома встановили станцію вимірювання якості повітря. У Дениса по сусідству – ще й два великі підприємства зі шкідливими викидами в повітря. І цим доводиться дихати. Що літає неподалік від його оселі – в режимі реального часу показує інтерактивна карта.

"Ось на карті мій сенсор. Видно – за останні 48 годин пік червоно-синього кольору. І значення понад сто", - каже киянин.

Ці сенсори – розробка українських науковців спільно з ІТ-компанією. Пристрій кріпиться за вікном. Йому потрібні живлення та інтернет.

"Один простий рух – система встановлена. Вона вже передає дані. Щосекунди сенсор вимірює те, що він може унюхати у цей час", - каже співідеолог проєкту Денис Суділковський. 

Інформацію сенсор передає в реальному часі. Такі прилади виявляють шкідливі частки пилу в повітрі, пояснюють лікарі. Більші осідають у бронхах і призводять до збоїв дихальної системи. Ще небезпечніші дрібні часточки. 

"Їхні розміри настільки маленькі, від 10 мікрон до 0,2 мікрона, можуть проникнути крізь альвеоли, крізь судини і потрапити в проток крові. І саме з цим пов'язують виникнення різних серцево-судинних захворювань", - каже торакальний хірург Юрій Межибовський.

Аналізаторів повітря встановили вже понад пів сотні. Продавати їх автори не планують. Встановлюють безкоштовно. Поки що у Києві та околицях.

"Київ – велике індустріальне місто. У нього безліч транспорту, безліч немодифікованих ТЕС. І це погіршує склад повітря. Наша мета – зрозуміти, чим насправді дихають кияни. Ми виходимо зі щільності населення. Де найбільша щільність, там більша концентрація датчиків", - каже співідеолог проєкту Суділковський.

Розробники готові надавати свої креслення усім зацікавленим. Бо вважають, що невдовзі ми всі візьмемо за звичку стежити не лише за погодою, а й за станом повітря.

Чим ми дихаємо: як працює нова система перевірки якості повітря у Києві

Чим ми дихаємо: як працює нова система перевірки якості повітря у Києві

Нагадаємо, три дні знадобилося вогнеборцям, аби загасити пожежу на незаконному сміттєзвалищі, яке утворили жителі Дарницького району столиці. Сміттєзвалище вже не горить і не тліє, але ще смердить. 

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
341
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація