Чи можна врятувати колишню садибу Баккалинського у Києві: у КМДА дали відповідь

Чи можна врятувати колишню садибу Баккалинського у Києві: у КМДА дали відповідь

Чи можна врятувати колишню садибу Баккалинського у Києві: у КМДА дали відповідь

Колишній особняк Баккалинського, якому 120 років, нині перебуває під загрозою знесення.

Колишньому особняку Баккалинського в Києві 120 років. Громадські активісти вважають, що він під загрозою.

Про це йдеться у сюжеті "Сніданку з 1+1".

"Я хочу вам показати одну річ. Ось тут на кутку стіни потрохи розбирають цеглини. Поряд на стіні надписи балончиком. Це підтверджує навмисні дії. До 2006 року цей об’єкт мав статус історичної цінності. Потім Мінкульт  вирішив, що будинок не відповідає критеріям і позбавив його цього стутусу", - розповів журналіст "Сніданку" Петро Кузик.

І тепер новий етап – скоро буде збиратися сесія міськради, на якій можуть дати поштовх до повного знесення цього будинку.

"На найближчій сесії київради буде розглядатися передача цього будинку, а власне земельної ділянки, на якій він розташований, під реконструкцію. Те, що в Києві означає "реконструкція" ми могли бачити на днях на прикладі садиби Уткіна", - каже громадський активіст Дмитро Перов.

Перов переконаний, що на цьому місці хочуть звести комерційну будівлю.

Уже є навіть візуалізація одного з варіантів того, що тут може бути. Це фото Дмитро знайшов на сайті архітектурного бюро.

Фото: Хмарочос

Чи можна врятувати цей особняк, розповів керівник департаменту охорони культурної спадщини КМДА Олександр Никоряк.

"Ми працюємо у цьому напрямку, щоб цей об’єкт подати до Мінкульту, на прийняття такого об’єкта у пам’ятки. За три роки ми подали 1,5 тисячі (об'єктів) до Мінкульту.  Із них було прийнято тільки 21", - каже Никоряк.

Як бачимо, ситуація неоднозначна. Один орган міської влади відстоює цей будинок, а інший – може його занапастити.

"Зазначимо, що штрафи за руйнацію невисокі і не зупинять жодного забудовника, який накинув оком на землю. І мова не лише про Київ", - йдеться у сюжеті.

Довідка: Особняк Баккалинського розташований на вул. Іллєнка, 30 (колишній Мельникова). Це одноповерхова цегляна садиба. Вона була зведена у 1901 році та належала підполковнику Пилипу Баккалинському, уродженцю Київщини та учаснику російсько-турецької війни на Балканах.

Краєзнавець Антон Короб називає цю садибу "рідкісним зразком одноповерхового особняку середнього класу, якими були забудовані тодішні околиці Києва". 

"Наразі збережено одиниці таких будинків, з оригінальним архітектурним оздобленням фасаду і без змін об’ємно-просторової структури", — пише він.   

Проєкт рішення, який розглядатимуть на засіданні Київради, передбачає передачу ділянки під садибою в оренду ТОВ "АМЕЛІН-30". Ця компанія планує будувати тут "багатофункціональну адміністративну будівлю".

Нагадаємо, у Києві на вулиці Симона Петлюри 10 квітня знесли історичний будинок купця Утікіна. Будівлі було понад 120 років. Прокуратура почала розслідування.

У якому стані колишня садиба Баккалинського в Києві та чи можна врятувати пам’ятку архітектури

У якому стані колишня садиба Баккалинського в Києві та чи можна врятувати пам’ятку архітектури

 

Повʼязані теми:

Наступна публікація