"Чесна парковка" виявила, що дві третини грошей з водіїв не доходить до бюджету

Дата публікації
Перегляди
655
Поділитись:
WhatsApp
Viber
"Чесна парковка" виявила, що дві третини грошей з водіїв не доходить до бюджету

Фото: ua.golos.ua

Мер Києва вирішив кардинально змінити стан справ і розігнати паркувальників.

Прибуток від столичних парковок може зрости на 500%. Це припускають громадські активісти, які проводять експеримент "Чесна парковка", йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

На п'ять паркувальних майданчиків у центрі Києва вони поставили моніторингові пости. Перші результати проекту вражають: прибуток зріс у 3-4 рази. Чоловіка у помаранчевій футболці та кепці можна записувати до вимираючого виду, бо він – чесний паркувальник. Принаймні так написано на його спині та грудях. Всі гроші, зібрані з водіїв за парковку, Олександр сумлінно віддає в паркомат. Чоловік у зеленій футболці приглядає за чесним паркувальником і моніторить надходження грошей. Цей експеримент громадські активісти назвали "Чесна парковка". "Я щодня надсилаю звіти по SMS. Цей майданчик 1000 грн – 1200 грн, залежить від динаміки", - розповів громадський монітор Павло Кучапін.

Громадські активісти підрахували, на скільки може зрости прибуток від столичних парковок

Громадські активісти підрахували, на скільки може зрости прибуток від столичних парковок

За день ці хлопці примудряються збирати грошей більше, ніж працівники "Київтранспарксервіс" за тиждень. Якщо не класти гроші собі в кишеню, міський бюджет отримує в 3,5 рази більше. "Якщо по-чесному працювати – в 3,5 рази. Якщо по-чесному, то так. Алери зарплаті в тисячу гривень", - зізнається паркувальник "Київтранспарксервісу".

"На чай" для паркувальників та їхніх покровителів, вважають експерти, щороку йде до 100 млн гривень. Мер Віталій Кличко вирішив завершувати таку практику та анонсував з 10 серпня ліквідацію паркувальників у Києві. За тиждень оплата за паркування буде проводитися винятково трьома способами: через паркомат, мобільний телефон або придбання місячного талону. Навіть чесний паркувальник Олександр зізнається – діла з цього не буде. "А хто буде контролювати та перевіряти водіїв? Вони просто не будуть сплачувати", - вважає він.

Процедура покарання водіїв за несплату за парковку і досі не прописана – законопроект блукає комітетами Верховної Ради. Скептики підозрюють, що навіть сумлінні водії не захочуть вовтузитися біля паркомата, який не дає здачу або перегрівається на сонці.

Кореспондент ТСН Ігор Бондаренко

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
655
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація