Червона вода та опіки на руках: у Києві озеро раптово перетворилося на токсичне

Червона вода та опіки на руках: у Києві озеро раптово перетворилося на токсичне

Що за дивним явищем стоять дії людини – очевидно всім.

На столичних Осокорках стояча вода кардинально змінила свій колір. Лише за ніч із поверхні озера зникла вся ряска, а до берега прибило дохлу рибу, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Очевидці нарікають на неприємний запах та червоний колір рідини в озері. Люди кажуть, що вода навіть залишає опіки на руках. Олександр на столичних Осокорках живе дев’ять років, такої води тут жодного разу не бачив. "Ми його розчищали, це озеро. Сім років дивимось, чисте. Комусь воно, мабуть, заважає. Не один раз сюди фекалії зливали, а зараз хімію", - каже він.

Озеро на Осокорках стало червоним - там зникла ряска і загинула риба

Озеро на Осокорках стало червоним - там зникла ряска і загинула риба

На качок трансформації наразі не подіяли – птахи хлюпаються у воді. Байдуже поки що й місцевому коту Бурчику – у нього сьогодні вдалий вилов, щоправда, мертвичини. "Риба вся біля берега. Намагається вилізти з води. Значить, їй не комфортно в цих умовах", - міркують свідки.

Окрім червоного кольору і дохлої риби місцеві помітили, що ряска, якою вчора озеро було буквально встелене, сьогодні є лише вздовж берега. Екологи пояснюють, що зникнення рослин – це реакція на отруєну воду, а брак кисню у воді, ймовірно, виник через метал, що вночі скинули до озера. Фарбування пришвидшив дощ, який під ранок змив зі сміття отруту: "Так от бурий колір – колір іржі, колір заліза. Швидше за все, це з типографії або об’єкту, де викидають плати з електроніки".

Охочих скинути непотріб до озера справді вистачає, кажуть місцеві господині. Але що його забруднили умисно – не дуже вірять. Щоби переконатися, що саме зіпсувало озеро, фахівці роблять відбори води. До результатів аналізів експерти небагатослівні. Розповісти щось обіцяють лише на початку наступного тижня.

Кореспондент ТСН Олена Гущик

Повʼязані теми:

Наступна публікація