Черги на зупинках, тиснява у транспорті. Як минув у Києві перший день без метро

Черги на зупинках, тиснява у транспорті. Як минув у Києві перший день без метро

Черги на зупинках, тиснява у транспорті. Як минув у Києві перший день без метро

Водіїв за порушення карантину можуть звільнити або оштрафувати.

У столиці через посилення карантину у зв'язку з пандемією коронавірусної інфекції COVID-19 від опівночі 18 березня припинила роботу підземка. А тому кияни масово пересіли на наземний транспорт. Вранці охочих доїхати на роботу виявилось значно більше, аніж дозволяють нові правила.

Про перший столичний день без підземки, у сюжеті ТСН.19:30.

У ранкову годину пік біля станції метро, яке від сьогодні не працює, натовп. За правилами, яке озвучили в столичній адміністрації, перевозити у громадському транспорті можна до десяти осіб і тільки тих, хто в масці.

Однак, ті, що заходять до транспорту без захисних засобів. Люди нарікають, що в аптеках масок немає. Інші додають, що напередодні на цьому ж місці, ними приторговували з рук.

На зупинці, куди більшість з'їжджається з передмістя, у жодному транспорті нікому не відмовили. Транспорт відправлявся із повним салоном людей. Але є й сумлінні водії. Деякі все ж без маски відмовляють у проїзді.

Не більше 10 пасажирів: чи дотримуються обмежень столичні перевізники під час карантину

Не більше 10 пасажирів: чи дотримуються обмежень столичні перевізники під час карантину

У "Київпастрансі" визнають, що перевозити лишень по 10 осіб у масках, їм поки не зовсім вдається. Але обіцяють стежити за водіями і тих, хто порушуватиме правила, позбавлятимуть премії.

"Вже є наказ по підприємству. Це дисциплінарна відповідальність – позбавлення премії і навіть звільнення", - голова КП “Київпастранс” Дмитро Левченко.

За переповнений салон у громадському наземному транспорті патрульні мають право оштрафувати водія до 32 тисяч гривень. Посадовці також наразі домовляються з поліцією, щоб чергували на зупинках і стримували людей.

Водійку трамваю, ці санкції лякають не так, як агресія пасажирів. Жінка розповідає, що її колега взяв тільки десяток людей, але далі поїхати не зміг, бо решта заблокували трамвай.

Мер столиці Віталій Кличко, проаналізувавши перший день без метро, зазначає, що кількість хворих на COVID-19 збільшується, тож обмеження життєво необхідні. Міський голова закликав киян мінімізувати вихід на вулиці і перерахував, для кого їздить громадський транспорт.

"Його робота сьогодні мотивована одним - перевозити киян, яким справді необхідно їхати на роботу. Це лікарі, працівники продуктових магазинів та підприємств, що не можуть зупинитися, бо забезпечують життєдіяльність міста", - наголосив Віталій Кличко.

Для стабілізації транспортної ситуації на вулицях Києва достроково відкривають станції велопрокату.

Інна Боднар

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація