Через справу ДБР суд заарештував будівлю в Києві, аукціон із купівлі якої виграла компанія Кличка-молодшого

Через справу ДБР суд заарештував будівлю в Києві, аукціон із купівлі якої виграла компанія Кличка-молодшого

Фото: УНІАН

У рішенні Печерського суду вказано, що нині спірний будинок належить громаді Києва.

Печерський районний суд Києва своїм рішенням від 26 липня заарештував нежитловий будинок площею 1419,3 кв. м за адресою вулиця Богдана Хмельницького, 34-Б, у центрі Києва. Саме цю будівлю через аукціон придбала компанія Володимир Кличка, брата мера столиці Віталія Кличка. Державне бюро розслідувань нині веде справу про можливе заволодіння майном територіальної громади Києва.

Провадження відкрили 23 липня за заявою директора фірми "Капітал". У заяві говорилося про те, що до "заволодіння" причетні посадовці Київської міської державної адміністрації, народний депутат та службові особи приватного сектору. Наразі слідство перевіряє цю інформацію. Про це пише "Українська правда".

У рішенні Печерського суду вказано, що нині спірний будинок належить громаді Києва. Суд наклав на нього арешт і заборонив його відчужувати.

Цей будинок Київрада виставила на аукціон на початку липня. У торгах узяли участь дві компанії. 30 липня перемогу здобуло ТОВ "Віт-Плюс". Його конкурент під час аукціону жодного разу не підвищив свою пропозицію.

Того ж дня, 30 липня, Київрада повідомила про намір укласти договір з "Віт-Плюс", але, судячи з інформації на майданчику Prozorro, так цього і не зробила. Фірма мала купити будинок за 37 млн 130 тис. грн.

До цього будинок орендувало у Києва ТОВ "Альтернатива" – саме воно і було другим учасником торгів.

Компанія-переможець "Віт-Плюс" належить Володимиру Кличку – брату Київського міського голови та голови Київської міської державної адміністрації Віталія Кличка. Будинок, який виставили на продаж, розташований поруч з готелем братів Кличків.

ДБР викликало Віталія Кличка на 26 липня на допит у провадженні щодо "можливих неправомірних дій під час укладання договору оренди земельної ділянки для будівництва і оренди житлового будинку". Спершу мер на допит не з'явився. До ДБР усе ж прийшов на допит 31 липня.

"УП" зазначає, що підприємцем, за чиєю заявою відкрили справу, є Лариса Гетьман-Гнідунець. Окрім компанії "Капітал", яка має претензії до продажу будинку в центрі столиці, жінка володіє також іншим бізнесом. Зокрема, вона займається купівлею, продажем, будівництвом і наданням в оренду нерухомості, фінансовим посередництвом. У ЗМІ ця жінка фігурувала як директорка мережі обмінників.

Дані судового реєстру свідчать, що 2005 року компанія Гетьман-Гнідунець "Капітал" уклала з КМДА інвестиційний договір на реконструкцію спірного будинку. Після цього "Капітал" почав "тривалу процедуру щодо розроблення і погодження документації". 2013 року Київрада здала будинок в оренду ТОВ "Альтернатива", а за кілька років розірвала договір з "Капіталом" через суд. Причиною стало невиконання умов договору протягом 10 років – мовляв, компанія не довела, що дійсно має намір реконструювати будівлю.

Гетьман-Гнідунець писала в мережі, що розірвання договору було неправосудним, і називала причетними до справи мера Віталія Кличка, народного депутата Сергія Алєксєєва та підприємця Сергія Боярчукова. Останній є власником "Альтернативи", а нардеп від БПП Алєксєєв – його колишній бізнес-партнер.

Нагадаємо, наприкінці червня цього року про історію з цим будинком сюжет вийшов у програмі ТСН на "1+1". Після цього Кличко заявив, що судитиметься з "1+1".

Столична підприємиця заявляє, що мер Кличко забрав у неї будівлю для готелю брата

Столична підприємиця заявляє, що мер Кличко забрав у неї будівлю для готелю брата

 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Перезавантаження ДБР
Наступна публікація