Через карантин у Києві менше платять за комуналку: Влада озвучила, чого чекати громадянам

Дата публікації
Перегляди
3046
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Через карантин у Києві менше платять за комуналку: Влада озвучила, чого чекати громадянам

Фото: Київенерго

Влада каже, що штрафів не буде, а оплатити все одно доведеться.

Через карантин, який призвів до масового скорочення доходів киян, комунальні платежі суттєво зменшилися. Про це на запитання ТСН відповів директор СП "Енергозбут" КП "Київтеплоенерго" Костянтин Лопатін.

Оплата комуналки знизилася на 15%

"За результатами березня в столиці спостерігається погіршення платіжної дисципліни. Якщо порівняти з лютим, оплата послуг знизилася приблизно на 15%. Це приблизно 255 млн грн. Сподіваємося, що в квітні буде не гірше за березень, хоча прогнозувати поки не можемо, а про травень взагалі рано говорити", - каже Лопатін.

За його словами, з урахуванням економічної ситуації штрафні санкції влада столиці поки вводити не має наміру.

"Але все одно карантин колись закінчиться і доведеться оплатити", - говорить Лопатін.

Всього за комуналку кияни повинні, за словами першого заступника голови КМДА Петра Пантелєєва, понад 6 млрд грн.

"У Києві комунальні платежі різко не зменшаться, попри карантинні обмеження, за яких частина жителів втратила роботу або частину заробітку. По-перше, близько 30% киян – пенсіонери, які з усіх видів витрат на перше місце ставлять оплату комунальних платежів. Крім того, що стосується, зокрема, столиці, тут дуже розвинена допомога волонтерів, які доставляють літнім людям продукти та інші необхідні речі, переважно безкоштовно, що дозволяє їм заощадити", - каже економічний експерт Андрій Новак.

За його словами, інші категорії населення, які навіть втратили роботу або частину зарплати, постраждали більше.

"Так, коли доходи зменшилися, витрачають насамперед на те, без чого не можна обійтися. Це продукти та ліки. І, якщо карантин триватиме до двох місяців, неоплата комуналки буде плюс-мінус залишатися на рівні тих же 15%, тим більше, що в Києві є можливість десь ще підробити. На відміну від регіонів України, де, до речі, заборгованість за житлово-комунальні послуги становить 65 млрд грн. Але якщо карантин подовжать ще на кілька місяців, загалом до 4-5, тут взагалі складно прогнозувати зараз", - говорить ТСН Новак.

У платіжках за березень знижки на 30%

Тим часом кияни вже отримують перші платіжки в електронному вигляді. Як можна судити з того, які цифри стоять у квитанціях, знижки на оплату складають 25-30%. Так, за квартиру площею 60 кв. м у будинку на Русанівці за березень нараховано 1201 грн, але до сплати 817 грн. Знижка склала 384 грн.

Перерахунок пов'язаний із вартістю газу, пояснюють у "Київтеплоенерго".

"Опалення за березень жителям Києва обійдеться на 30% дешевше. В середньому для столичних споживачів платежі за тепло скоротяться на 500 грн. Це щомісячні перерахунки. Загалом за опалювальний сезон цього року "Київтеплоенерго" провело перерахунок за тепло і гарячу воду на суму майже 1,5 млрд грн у зв'язку зі зниженням ціни на газ. Окрім того, через дуже теплу зиму були скорочені обсяги споживання газу", - говорить Костянтин Лопатін.

Читайте також:

У Києві в платіжках за комуналку з'явиться нова графа

Через коронавірус киян змушують оплачувати комуналку наперед і вивішують списки "боржників"

Названі міста з найдешевшою комуналкою в Україні

Карантин в Україні: уряд подовжив період виплати соцдопомоги українцям

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Дата публікації
Перегляди
3046
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація