Частину Поштової площі у Києві визнали пам'яткою археології національного значення

Частину Поштової площі у Києві визнали пам'яткою археології національного значення

Фото: УНІАН

Частину вулиці середньовічного Києва знайшли під час розкопок для будівництва торгового центру.

Ділянка віднайденої стародавньої вулиці часів Київської Русі на Поштовій площі у Києві отримала статус пам'ятки національного значення.

Таке рішення ухвалив Кабінет Міністрів на засіданні 22 травня, об'єкту присвоїли охоронний номер 260094.

Як наголосив міністр культури Євген Нищук, Поштова Площа у місті Києві – унікальний осередок України-Руси.

"Пам’ятка надзвичайно цікава та цінна з археологічної та історичної точки зору, адже ці знахідки датуються Х-ХІ століттям. Ці фрагменти вулиць стародавнього Києва є свідченням нашої прадавньої історії. Відтепер "Ділянка прибережного міського кварталу Середньовічного Києва", а в народі просто "Поштова" стала пам’яткою археології та історії національного значення", - додав він.

Нагадаємо, частину вулиці середньовічного Києва знайшли під час розкопок для будівництва торгового центру на Поштовій площі ще 2015-го. Суперечки навколо долі площі довго не вщухали. З одного боку, міські депутати сказали, що музею з розкопаними на тому місці історичними знахідками - бути, з іншого - договору із забудовником розважального закладу не розірвала.  Також Верховна Рада України схвалила проект постанови №8541 про збереження історико-культурної спадщини на Поштовій площі у Києві.

Раніше міська влада Києва неодноразово обіцяла на місці скандального будівництва на Поштовій площі збудувати музей для збереження унікальних знахідок, але досі цього не зробила. Археологи кажуть, якщо стародавню вулицю закриють бетоном, продовжувати розкопки стане неможливо.

Київрада прийняла рішення щодо розриву договору з інвестором Поштової площі

Київрада прийняла рішення щодо розриву договору з інвестором Поштової площі

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Неймовірні археологічні відкриття
Наступна публікація