Центром Києва пройшов марш за звільнення заручників Кремля

Дата публікації
Перегляди
2666
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Центром Києва пройшов марш за звільнення заручників Кремля

Фото: Свободу в'язням Кремля/Facebook

В акції взяли участь кілька сотень людей.

В суботу, 1 червня в центрі Києва відбулася хода "Марш за звільнення заручників Кремля", повідомляє УНІАН.

Учасники акції зібралися у парку Тараса Шевченка біля пам'ятника Кобзарю, де відбулися виступи. Згодом вони вирушили ходом бульваром Тараса Шевченка до офісу Товариства Червоного Хреста України. Учасники акції скандували, зокрема, "Свободу політв'язням!".

На сторінці акції у Facebook наголошується: "5 років війни з Росією. 98 політичних в‘язнів Кремля. 120 військових та цивільних полонених в ОРДЛО. 24 військовополонені моряки в Лефортово. 8 захоплених в полон військових, долі яких зараз невідома. Російський полон - це не просто незаконні ув‘язнення. Це тортури, насилля та нелюдські умови. Кожен день перебування там - страшна мука, яку переживає сьогодні вже більше двох сотень українських громадян. Їхнє звільнення має бути пріоритетом держави та міжнародної спільноти".

Також на сторінці акції оприлюднено вимоги родичів заручників, правозахисників та громадських активістів до представників влади, серед яких, зокрема, запровадити посаду уповноваженого президента з питань звільнення заручників Кремля.

Серед інших вимог - створити координаційну раду з питань звільнення заручників при Адміністрації президента, яка об’єднає відповідні міністерства, відомства, служби, громадські та правозахисні організації, які працюють за напрямом підтримки та звільнення українських заручників Кремля.

Ще одна вимога - публічно підтримати законопроект "Про правовий статус і соціальні гарантії осіб, які незаконно позбавлені волі, заручники, або засуджені на тимчасово окупованих територіях України та за її межами", який встановлює статус заручника та гарантує державну підтримку заручникам і їх родинам.

Також вони вимагають сприяти удосконаленню санкційної політики України проти Росії та її громадян, які причетні до незаконного ув’язнення, катувань та інших форм переслідувань заручників Кремля; підтримати міжнародні санкції, а також просування на рівні ЄС ухвалення EU Global Human Rights Act для створення тиску на російських високопосадовців, які "керують репресивною системою утисків прав та свобод, направленою проти українських громадян".

Крім того, учасники акції вимагають публічно підтримати законопроект №9438, який встановлює відповідальність за злочини проти людяності, а також приводить положення щодо воєнних злочинів відповідно до міжнародного права.

Нагадаємо, 30 травня президент України Володимир Зеленський зустрівся з рідними та близькими українців, які незаконно утримуються в Російській Федерації та перебувають у полоні проросійських бойовиків в "Л/ДНР". Президент та родичі обговорили, як можна прискорити повернення наших хлопців.

Українське МЗС вимагає від російського назвати дату та місце визволення 24-х полонених моряків

Українське МЗС вимагає від російського назвати дату та місце визволення 24-х полонених моряків

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
2666
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація