Це варварство: Ткаченко засудив знесення будинку Уткіна у Києві і закликав розслідувати, хто дав на це "дозвіл"

Це варварство: Ткаченко засудив знесення будинку Уткіна у Києві і закликав розслідувати, хто дав на це "дозвіл"

Фото: Мапа Реновації Facebook

За словами міністра, історичний будинок знесли для того, щоб побудувати черговий готель чи ТРЦ.

Міністерство культури та інформаційної політики засудило демонтаж історичного будинку купця Уткіна в Києві та вже здійснює перевірку щодо факту самовільного проведення будівельних робіт в історичному ареалі. 

Про це повідомив очільник Мінкульту Олександр Ткаченко на своєму Telegram-каналі.

"Знесення історичного будинку купця Уткіна в Києві — варварство. Тим більше, що ця будівля, відповідно до історико-архітектурного опорного плану міста, входить в історичний ареал забудови міста... Тепер його (будинок. - Ред.) знесли. Для того, щоб побудувати черговий готель чи ТРЦ", - написав Ткаченко, зазначивши, що за таке передбачена кримінальна відповідальність.

За його словами, Мінкульт не давав жодних дозволів на будівництво в історичному ареалі, тому однозначно виступає проти і вже здійснює перевірку. Міністр також повідомив, що ініціював розробку законопроєкту щодо запобігання руйнуванню та знищенню нерухомої культурної спадщини, за яким, за знищення чи пошкодження пам’яток притягатимуть до відповідальності — аж до реального строку та мільйонних штрафів.

Ткаченко також закликав правоохоронні органи провести ретельне розслідування, хто дав "дозвіл" на знищення історичної будівлі.

Нагадаємо, у Києві на вулиці Симона Петлюри 10 квітня знесли історичний будинок купця Уткіна. Будівлі було понад 120 років. У зв'язку з цим Шевченківська окружна прокуратура Києва відкрила провадження щодо самовільного проведення будівельних робіт.

Раніше у будинку здавали офісні приміщення, деякий час там діяв хостел. Але тепер це вже купа ламаної цегли і пилюки – частина історії яку столиця втратила, швидше за все, назавжди. Зносити будинок почали кілька днів тому. Хоча до цього активісти не раз намагались попередити про це місто: проводили зібрання. Але вочевидь їх почули запізно.

У центрі Києва забудовники знесли старовинний будинок купця Уткіна

У центрі Києва забудовники знесли старовинний будинок купця Уткіна

Повʼязані теми:

Наступна публікація