Будівництво поблизу водопровідної станції загрожує Києву дефіцитом води і великими аваріями

Будівництво поблизу водопровідної станції загрожує Києву дефіцитом води і великими аваріями

Фото: УНІАН

На будові встигли пошкодити силовий кабель і кабель зв’язку

Найближчим часом більше ніж половина киян можуть опинитися без води через роботи поблизу Деснянської водопровідної станції, де два дні тому з’явилася важка техніка та бетонний паркан.

65%  жителів столиці отримують воду саме з цієї станції. Будь-яка аварія має бути недоторканною, тому що це зона суворого санітарного режиму, де заборонена всяка господарча діяльність, знаходження посторонніх осіб.

Як повідомляється у сюжеті ТСН.19:30, поблизу станції широченне поле, де ідуть труби на глибині менш як півтора метри і тут не можна будувати, однак два дні тому на цьому місці з’явився паркан. Згідно з нормами, за 50 метрів відстані од крайньої труби дозволяють будівництво. Паркан же поставили безпосередньо над водогоном. Як видно з будматеріалів, окрім нього тут планують звести ще й споруди. "Якщо ця споруда буде розташована на цих водоводах, ремонтувати ці водоводи буде неможливо. Ба більше, не дай Боже станеться аварія, просто буде підтоплення цієї будівлі", - повідомила начальник інформаційного управління Київводоканалу Вікторія Яковлєва.

На місці початку будівництва уже встигли пошкодити силовий кабель і кабель зв’язку. За словами будівельника, тут невдовзі буде гаражний кооператив. Усі дозволи на будівництво є, а труб, як і кабелю, в цьому місці бути не мало. Небезпеку пошкодити життєво важливу трубу чоловік іронічно заперечує: "Води на всіх вистачить. Якщо вас буде мучити спрага, я вам привезу", - пообіцяв робітник.

Київводоканал напередодні оприлюднив заяву з огляду на загрозливу ситуацію. Однак, попри це в КМДА про будівництво поблизу стратегічного об’єкта - досі нічого не знають. До Департаментy не надходили звернення вiд фiзичних чи юридичних осiб щодо виконання пiдготовчих або будiвельних робiт на територiї Деснянської водопровІдної станції.

Увесь Лвий берег, центр і південь Правого може залишитися без води. До  катастрофи може призвести лише один необережний рух оператора екскаватора.

Антон Коцуконь

Повʼязані теми:

Наступна публікація