Будівництво метро на Виноградар: суд арештував рахунки "Київметробуду"

Будівництво метро на Виноградар: суд арештував рахунки "Київметробуду"

Фото: УНІАН

Держава може взяти під контроль будівництво метрополітену.

Печерський районний суд арештував рахунки "Київметробуду", щоб попередити розкрадання коштів на будівництво метро в Києві.

Про це повідомили у пресслужбі Офісу генпрокура.

"16 січня 2020 року за клопотанням Офісу Генерального прокурора слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва наклав арешт на грошові кошти на банківських рахунках ПАТ "Київметробуд" та його відокремлених підрозділів", - йдеться у повідомленні.

Як пояснили в Офісі, це зроблено в рамках кримінального провадження для запобігання шахрайському заволодінню бюджетними коштами посадовими особами ПАТ "Київметробуд" та підконтрольних керівництву ПАТ інших підприємств під час будівництва дільниці Сирецько-Печерської лінії метрополітену від станції "Сирець" на житловий масив Виноградар з електродепо у Подільському районі Києва.

До того ж Офіс генпрокурора планує звернутися до суду з клопотанням про передання коштів до АРМА з можливістю виплат на будівництво метрополітену під контролем держави.

Нагадаємо, "Київський метрополітен" оголосив тендер на будівництво ділянки метро від станції "Сирець" на житловий масив Виноградар вартістю 6,3 млрд грн у січні 2018 року. Втім, дата проведення тендеру неодноразово переносилася. Останні торги метрополітен оголосив 11 вересня. Проєкт будівництва затвердили ще у липні минулого року.

На початку листопада у столичній підземці визначились із будівельником ділянки Сирецько-Печерської лінії від станції "Сирець" на житловий масив Виноградар з електродепо у Подільському районі та дільницею вилочного відгалуження в бік станції "Виноградар". Ним стало ПАТ "Київметробуд", яке запропонувало найнижчу ціну.

Напередодні, 17 січня, стало відомо, що завершення будівництва ділянки на житловий масив Виноградар відкладається на рік.

Повʼязані теми:

Наступна публікація