Будівельна афера на Подолі. Власники квартир у "монстрі" продають житло на поверхах, які мають знести

Будівельна афера на Подолі. Власники квартир у "монстрі" продають житло на поверхах, які мають знести

Фото: УНІАН

Суд дозволив знести поверхи.

Квартир у так званому будинку-монстрі на Подолі позбуваються за безцінь. Поки остаточне рішення щодо знесення незаконно збудованих чотирьох поверхів не ухвалене, квартири виставлені на продаж. Як не втрапити у будівельну аферу — у сюжеті ТСН.19:30.

Наприкінці осені господарський суд столиці постановив знести чотири верхніх поверхи. За два тижні відбудеться апеляція. І поки остаточне рішення не ухвалено, квартири виставлені на продаж. Наші кореспонденти поспілкувались із ділками і тепер закликають утриматись від угод з нерухомістю у цьому будинку. Чому – дивіться далі.

Оголошеннями про продаж квартир в елітній недобудові на Подолі рясніє інтернет: Однокімнатні квартири коштують 37 тисяч доларів, двокімнатні - 50 тисяч. Це дуже приваблива ціна, як для історичного центру Києва.

Утім, історія цього будинку повниться скандалами. Спочатку його називали ЖК "Престиж". Він мав бути восьмиповерховим, але без погодження з містом йому добудували ще чотири додаткові прольоти. Це обурило спочатку громадськість, а потім і київську владу. У ЗМІ його назвали будинком-монстром. Конфлікт тривав чотири роки, аж поки у листопаді минулого року Господорський суд не зобов’язав знести надбудову.

ТСН вирішила глянути на квартири в будинку, який підлягає частковому знесенню. Ріелтор зустрічає біля металевих воріт будинку. Відразу попереджає, що будинок із невеликими проблемами, але то не біда. Мовляв, плати гроші і купуй, роби ремонт і заселяйся. Комунікації підведені.

Будівельна афера: власники квартир у скандальному будинку на Подолі за безцінь розпродують своє житло

Будівельна афера: власники квартир у скандальному будинку на Подолі за безцінь розпродують своє житло

Далі, нібито, власник кількох квартир заводить нас на будмайданчик. Єдиним увімкненим ліфтом ми піднімаємось на десятий поверх, якого, за рішенням суду, скоро не буде. Нам показують варіанти. Після третього власник квартир, який назвався Сергієм, зізнається, що будинок трошки непевний. "Нібито КМДА намагається зробити так, щоб забудовника забрати оренду землі. Але як, я не знаю. Ви ж розумієте, що це неможливо у побудованого будинку забрати оренду землі".

Рішення про знесення поверху, де розташована наша квартира, називають нікчемним. Разом із ріелтором пояснюють, як цьому можна завадити: "Деякі сім'ї прописують дітей для того, щоб створити прецедент того, щоб це ускладнило процес".

Крім того, виявляється, що квартири вже зареєстровані в реєстрі речових прав на нерухоме майно, тож відібрати її, за словами чоловіків, буде просто неможливо. Інша річ, можуть відключити від комунікацій, але і тут є вихід. "Люди повністю вселяться і вже не буде варіанту жодного. Тут вийшли 20 осіб, Нижній вал перекрили, пішохідни переходом походили, пробку створили - включать не тільки воду, а й газ", - каже власник квартири. тлолько воду але і газ.”

Адвокат, а за сумісництвом депутат Київради Роман Марченко називає дії навколо квартир у цьому ЖК аферою. "Це велика афера. Питання в тому, що зараз люди знайшли ось такий напівзаконний механізм, але та людина, яка купить, стикнеться з великими проблемами", - каже адвокат.

Віцепрезидент національної спілки архітекторів України Олена Олійник пояснює, що цей дім за документами зовсім не житло: "Тому що в цьому будинку немає квартир як таких – це є апартаменти готельного типу, тобто тимчасове житло. Прописатися туди не можна. Це готель, це офісний центр, це не житло".

Депутатка Київради Ольга Балицька була одним із ініціаторів судових процесів із забудовником. Каже, що по-перше, внесення в реєстр майнових прав цих квартир зараз оскаржуються у Мін'юсті, зокрема антирейдерською комісією. По-друге, гроші на демонтаж поверхів уже закладені у бюджет міста. "Надлишкові поверхи будувались з менш легких матеріалів, а тому демонтаж буде тут не дуже складною операцією. Від дня до трьох знадобиться перекриття вулиць і встановлення крану", - розповіла депутатка.

І депутати, і юристи, і архітектори попереджають, що купувати квартири у цьому будинку — це надзвичайно ризикована інвестиція. Усі розмови про неможливість знесення поверхів – вигадка. Чотири роки тому влада столиці вже мала досвід знесення надбудов. Тоді розібрали два поверхи на будинку профспілок. Тож щойно апеляційний суд підтвердить вирок: чотири поверхі демонтують. Гроші, витрачені на купівлю квартир, до ошуканих інвесторів вже не повернуться ніколи

Кореспондент ТСН Дмитро Святненко.

Повʼязані теми:

Наступна публікація